Z myślą o rolnikach, dla rolników i dzięki rolnikom

Krajowe Dni Pola to trzydniowa impreza, która jest przygotowywana z myślą o rolnikach, dla rolników i dzięki rolnikom – podkreślił w Boguchwale minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.

Z myślą o rolnikach, dla rolników i dzięki rolnikom

Kolejny dzień  Krajowych Dni Pola w Boguchwale rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w intencji polskich rolników. Z kościoła minister Czesław Siekierski wraz z wojewodą podkarpacką Teresą Kubas-Hul oraz dyrektorem podkarpackiego ośrodka doradztwa rolniczego Zbigniewem Micałem w uroczystym przemarszu udali się na teren Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Podczas wystąpienia minister  Siekierski zwrócił uwagę, że V Krajowe Dni Pola są prezentacją najlepszych osiągnięć rolników.

– Polskie rolnictwo, polscy rolnicy mają się czym pochwalić. Tu widać zarówno efekty ich pracy, a także ośrodków doradztwa rolniczego i instytutów naukowych – podkreślił szef resortu rolnictwa.

– Takie wydarzenia to nowy etap współpracy otoczenia, które kreuje innowacyjne rolnictwo – dodał minister Siekierski.

Nagrody XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych

Minister Czesław Siekierski wręczył dziś kolejne puchary właścicielom zwierząt hodowlanych, które otrzymały czempionaty w poszczególnych kategoriach.

– Wyróżnienia te to efekty waszej ciężkiej i wytrwalej pracy hodowlanej, która zasługuje na wyjątkowe uznanie – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Puchar za tytuł superczempiona w kategorii bydło mięsne odebrał właściciel Adam Koloch. Tytuł superczempiona w kategorii bydło mleczne odebrał przedstawiciel Rolniczo-Wytwórczego Kombinatu Spółdzielczego, a puchar za tytuł superczempiona w kategorii króliki odebrał Grzegorz Koraczyński.

Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego 2023

Dziś zostały ogłoszone wyniki XXXII edycji Konkursu „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego”.

Nagrody  laureatom konkursu wręczał minister Czesław Siekierski w towarzystwie  wojewody podkarpackiej Teresy Kubas-Hul, dyrektora CDR Ireneusza Drozdowskiego oraz dyrektora PODR Boguchwała Zbigniewa Micała.

W kategorii najlepsze czasopismo periodyczne zostały przyznane dwa równorzędne I miejsca. Otrzymały je czasopisma: „Twój Doradca Rolniczy Rynek” wydawane przez  Dolnośląski ODR we Wrocławiu oraz „Pomorskie Wieści Rolnicze” wydawane przez Pomorski ODR w Lubaniu.

W kategorii „Najlepsza publikacja tematyczna” przyznane zostały dwa równorzędne I miejsca, otrzymały je: „ Katalog dobrych praktyk wodnych” wydany przez Dolnośląski ODR we Wrocławiu oraz „Ekonomia w zarządzaniu innowacyjną pasieką” wydana przez Opolski ODR w Łosiowie.

Doradca Roku

Podczas V Krajowych Dni Pola rozstrzygnięty został również „Konkurs Doradca Roku”. To również piąta edycja tego konkursu.

  • I miejsce zajęła Małgorzata Razminas z Warmińsko-Mazurskiego ODR w Olsztynie,
  • II miejsce Janusz Michałowicz z Wielkopolskiego ODR w Poznaniu,
  • III miejsce Amelia Prorok z Dolnośląskiego ODR we Wrocławiu.

Wręczając nagrody laureatom konkursu minister Siekierski podkreślił, że niezwykle ważny jest bezpośredni transfer wiedzy od doradców rolniczych do rolników.

Spotkanie NSZZ RI „Solidarność”  

Minister Czesław Siekierski spotkał się dziś także z przedstawicielami NSZZ RI „Solidarność”  przewodniczącym Tomaszem Obszańskim oraz zastępcą przewodniczącego Edwardem Kosmalą.

Rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji w rolnictwie oraz dalszej współpracy w zakresie przeglądu Zielonego Ładu i kształtowania WPR w nowej perspektywie finansowej.

Atrakcje dla dorosłych i dzieci

V Krajowe Dni Pola to również wiele atrakcji dla zwiedzających. Na kilku scenach odbywały się występy ludowych zespołów artystycznych. I orkiestr. Był również specjalne stoiska edukacyjne dla dzieci i młodzieży, a także liczne konkursy, pokazy i zabawy.

– Pragnę wyrazić moje uznanie dla organizatorów tego wydarzenia. Pdziękować za ich trud
i zaangażowanie w przygotowanie tak ważnej i potrzebnej imprezy. Dziękuję również wszystkim uczestnikom i wystawcom za ich wkład w rozwój polskiego rolnictwa. Państwa pasja i innowacyjność są kluczowe dla przyszłości naszej branży – powiedział  minister Czesław Siekierski podsumowując V Krajowe Dni Pola.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics