\”Zakazana żywność – czwarty rozbiór Polski\”. Rolnicy szykują przedstawienie w Warszawie

W piątek 17 kwietnia 2015 roku o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się przedstawienie obrazujące dramatyczną sytuację polskich rolników, w którym oni sami wezmą udział – zapowiada Jadwiga Łopata z Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.

 

\"rolnictwo,
Protestujący przed Kancelarią Premiera rolnicy zorganizowali w Zielonym Miasteczku Akademię Samowystarczalności i Zdrowia. Chcą w ten sposób pokazać mieszkańcom stolicy, jak samemu mogą przyrządzić smaczne produkty, m.in. sery czy chleb.

 

Przedstawienie nosi tytuł "Zakazana żywność –- czwarty rozbiór Polski", a jego celem jest pokazanie zmagań polskich rolników z uciążliwą biurokracją.

– Chcemy także zwrócić uwage na problem rozgrabiania ziemi przez korporacje, „nielegalnej” żywności z gospodarstw i wszechobecnego zagrożenia, jakie niesie z sobą GMO. Wszystko to zagraża dziś przyszłości polskich tradycyjnych gospodarstw rodzinnych, a konsumentom coraz bardziej ogranicza dostęp do prawdziwej żywności – czytamy w komunikacje Koalicji.

Rolnicy biorący udział w przedstawieniu to uczestnicy protestu przed Kancelarią Premiera w Warszawie.

Czytaj także:
Wielkanoc w rolniczym miasteczku
Sejm uchwalił przepisy dotyczące sprzedaży bezpośredniej przez rolników
Sprzedaż bezpośrednia coraz bliżej. O jej prawnym uregulowaniu dyskutowano w Pałacu Prezydenckim

 

– „Chcemy podkreślić, w jak niepewnej sytuacji znajdują się polscy rolnicy, a także podkreślić rolę, jaką zarówno Rząd RP, jak i czerpiące ogromne zyski korporacje odgrywają w doprowadzaniu do obecnego kryzysu. Kryzysu, który dotyka również konsumentów i ogranicza dostęp do zdrowej, prawdziwej żywności będącej przeciwieństwem sztucznych, pozbawionych wartości produktów dostępnych w supermarketach.” – mówi Sir Julian Rose, autor scenariusza, Prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC

Redakcja AgroNews, fot. ICPPC
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here