Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach 6. edycji Agro Akademii Banku BNP Paribas

Tegoroczna Agro Akademia Banku BNP Paribas upływa pod hasłem Cena Jutra. Pierwsze spotkanie odbyło się w lutym w formule online, kolejne w wersji hybrydowej już 5 kwietnia br.

Część uczestników będzie mogła wziąć udział w spotkaniu osobiście w Cukrowni Żnin, z zachowaniem należytych środków bezpieczeństwa, a pozostali dołączyć on-line.

W agendzie nie zabraknie dyskusji w szerokim gronie ekspertów teoretyków i praktyków, przedstawicieli środowisk naukowych i prawniczych specjalizujących się w tematyce rolniczej.

Jak aktualna sytuacja przełoży się na agrobiznes?

„W ramach szóstej już edycji Agro Akademii skupiamy się na analizie aktualnej sytuacji na rynkach rolnych oraz na tym, jak sytuacja ta przekłada się na agrobiznes. Podczas drugiego spotkania, zaproszeni eksperci przyjrzą się rynkowi agro w nowej, zmieniającej się rzeczywistości. Rozważą wpływ takich czynników na przyszłość rolnictwa jak ogólnoświatowy kryzys, wojna w Ukrainie, zmiany klimatu czy transformacje na rynku pracy. Nie zabraknie też odniesień do kwestii innowacji, ubezpieczeń czy programów rządowych wdrażanych w naszym kraju, a dotykających sektor rolny. Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie zaproszonych ekspertów  okażą się pomocne w podejmowaniu decyzji biznesowych w trudnym otoczeniu  gospodarczym” – powiedział Maciej Piskorski, dyrektor Departamentu Produktów Agro Banku BNP Paribas.

W programie od 10.00 do 13.30, zaplanowane zostały krótkie wystąpienia prelegentów – Bartosza Urbaniaka, szefa Bankowości Agro BNP Paribas na Europę Środkowo-Wschodnią i Afrykę (Bank BNP Paribas), Leszka Kurycyna, eksperta rynku pracy (Rotkelfer Group), prof. dr hab. Bogdana Chojnickiego, wykładowcy akademickiego (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), dr inż. Aleksandra Bomberskiego, członka zarządu Europejskiego Forum Doradztwa Rolniczego (EUFRAS), Krzysztofa Mrówki, dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Rolnych (Generali Agro), dr Grzegorza Kelera, adwokata, Associate w Kancelarii SPCG. Następnie odbędzie się dyskusja z udziałem zaproszonych ekspertów. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zadania swoich pytań do ekspertów na żywo, na specjalnym czacie.

Kwietniowe spotkanie Agro Akademii poprowadzi Maria Sikorska – autorka, wydawczyni i prowadząca programy rolnicze.

Udział w Agro Akademii jest bezpłatny

By wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie www.agroakademia.com.pl.  W przypadku udziału on-line należy zalogować się w dniu spotkania otrzymanym na skrzynkę e-mail indywidualnym linkiem dostępowym. Do osób, które wybierają się do Cukrowni Żnin, zostanie wysłana odrębna informacja organizacyjna. Do udziału w wydarzeniach zapraszamy rolniczki i rolników, właścicieli  gospodarstw, przedsiębiorców agro, a także przedstawicieli firm i środowisk związanych z agrobiznesem, zainteresowanych poszerzaniem wiedzy i jej wykorzystaniem we własnej działalności.

Agro Akademia realizowana jest w formie autorskich spotkań przez Bank BNP Paribas od 2016 r. Główną jej ideą jest przekazywanie rolnikom specjalistycznej wiedzy w zakresie finansowania działalności rolniczej oraz ogólnej wiedzy o biznesie, niezbędnej w prowadzeniu gospodarstw, która pochodzi od profesjonalnych firm obsługujących sektor rolny. Spotkania te są okazją do edukacji, merytorycznej dyskusji i poruszenia aktualnych dla środowiska tematów, a także sprzyjają jego integracji. Koncepcja Agro Akademii wpisuje się w politykę Banku BNP Paribas, której celem jest dbanie o finanse klientów, ale także zapewnienie im merytorycznego wsparcia w biznesie.

Źródło: Bank BNP Paribas

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics