Zderzenie busa z ciągnikiem w Kostrach

Do groźnie wyglądającego zderzenia dostawczego mercedesa z ciągnikiem doszło wczoraj w Kostrach. Jak ustalili policjanci, kierująca mercedesem nie zachowała należytej ostrożności i dojeżdżając do drogi z pierwszeństwem przejazdu nie zastosowała się do znaku „Stop”. W konsekwencji tego kobieta wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w przyczepę, którą ciągnął traktor. Sprawczyni kolizji za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymano prawo jazdy.

Jak ustalili policjanci, kierująca dostawczym autem marki Mercedes nie zachowała należytej ostrożności dojeżdżając do skrzyżowania dróg. Jadąc od strony miejscowości Milanów nie zastosowała się do znaku „Stop”  i  wjechała na skrzyżowanie uderzając w przyczepę, którą ciągnął traktor.  W wyniku zderzenia pojazdów lekkie obrażenia odniosła pasażerka busa. Trafiła ona do szpitala na obserwację. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało że byli trzeźwi.

Sprawczyni kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym fakultatywnie zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drogach. Pomimo dobrych warunków panujących na drogach kierujący zapominają o przepisach ruchu drogowego. Nie stosują się do znaków i przekraczają dozwoloną prędkość.

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl
Redakcja AgroNews