Zginął przy podpinaniu brony

Do tragicznego wypadku doszło w minioną środe w miejscowości Tresta (pow. tomaszowski). 64-letni traktorzysta zginął podczas obsługi ciągnika.

W miejscowości Tresta doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus, 64-letni mężczyzna wracając z prac polowych zatrzymał na chwilę pojazd i wyłączył silnik, aby podpiąć bronę. Po jej podłączeniu uruchomił ponownie silnik, a pozostawiony na biegu ciągnik ruszył i tylnym kołem najechał 64-latka.

– Na skutek odniesionych obrażeń poszkodowany zmarł. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają tomaszowscy policjanci – wyjaśnia tomaszowska policja.

Policja apeluje

Policjanci przypominają, że brak ostrożności podczas obsługi maszyn rolniczych może być śmiertelnym zagrożeniem. Funkcjonariusze apelują, aby szczególną uwagę zwrócić na dzieci.

Pamiętajmy, aby nie pozostawiać najmłodszych samych w pobliżu maszyn. Nie zlecajmy im również obsługi maszyn ani innych niebezpiecznych prac polowych.

Pamiętajmy, że kombajny mogą poruszać się drogami publicznymi tylko wtedy, gdy mają odpięty heder. Odstępstwem od tego przepisu, może być jedynie poruszanie się przed kombajnem pilota, tak jak w przypadku pojazdów ponadgabarytowych.

Redakcja AgroNews, na podst. KPP Tomaszow Maz., fot. Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here