Zgłoszenia do Integrowanej Produkcji Roślin. Jak to zrobić?

Integrowana Produkcja Roślin (IP) to nowoczesny systemem jakości żywności, wykorzystujący w sposób zrównoważony postęp techniczny i biologiczny w uprawie, ochronie roślin i nawożeniu. 

Zgłoszenia do Integrowanej Produkcji Roślin. Jak to zrobić?

IP uwzględnia cele środowiskowe takie jak ochronę krajobrazu rolniczego oraz różnorodności biologicznej przy jednoczesnym zapewnieniu konsumentom bezpiecznych i atrakcyjnie wyglądających owoców, warzyw i innych płodów rolnych o bardzo wysokich walorach jakościowych. 

Producent rolny, który jest zainteresowany prowadzeniem upraw w systemie Integrowanej Produkcji Roślin musi corocznie zgłosić ten fakt podmiotowi certyfikującemu.

Takie zgłoszenie powinno być wykonane nie później niż 30 dni przed siewem albo sadzeniem roślin, a w przypadku roślin wieloletnich do dnia 1 marca każdego roku.

Szczegóły dotyczące składania zgłoszeń oraz udziału w systemie IP można uzyskać w jednostkach certyfikujących.

Wykaz podmiotów wykonujących działalność w zakresie certyfikacji integrowanej produkcji roślin

Zachęcamy producentów rolnych do zgłaszania upraw i prowadzenia produkcji rolnej w systemie IP. Wykaz podmiotów wykonujących działalność w zakresie certyfikacji integrowanej produkcji roślin (wg. kolejności upoważniania) znajdą Państwo poniżej:

Przed zgłoszeniem do podmiotu certyfikującego należy obowiązkowo posiadać ważne szkolenie z zakresu integrowanej produkcji roślin oraz zapoznać się z zatwierdzonymi przez Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa metodykami IP. 

Metodyki IP opublikowane są na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa pod adresem: https://piorin.gov.pl/publikacje/metodyki-ip/

Źródło: PIORiN

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

PIORiN kontroluje przejścia graniczne z Ukrainą

Granica polsko-ukraińska jest równocześnie wschodnią granicą Unii Europejskiej. W związku z natężonym ruchem granicznym towarów, w Oddziałach Granicznych na granicy z Ukrainą, zwiększono obsadę...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics