Zmiany na podium! Zgadniecie, kto sprzedał najwięcej ciągników w listopadzie?

Listopad 2017 roku zakończył się sprzedażą 645 nowych ciągników, ilość rejestracji była o 12 proc. niższa niż przed miesiącem. Wynik ten był jednak ciągle wyższy od ubiegłorocznego o 25 proc.

rolnictwo, portal rolny, sprzedaż ciągników, ciągniki, leasing, John Deere, Ursus, Zetor, Deutz Fahr, New Holland

– Ostatnie miesiące roku to zwyczajowy spadek ilości rejestracji, czołowi producenci z poprzednich miesięcy wyraźnie wolnili tempo co widać w zestawieniu najpopularniejszych marek. Tym razem żaden producent nie odnotował stu rejestracji, mimo że listopadowy lider – Deutz Fahr był bardzo bliski osiągnięcia tego wyniku – mówi Mariusz Chrobot z firmy Martin & Jacob.

Niespodziewany lider

Liderem listopadowego zestawienia producentów okazał się Deutz-Fahr, który osiągnął sprzedaż na poziomie 99 egzemplarzy, zwiększając tym samym ilość zarejestrowanych ciągników o 34 proc. w porównaniu do października. 99 zarejestrowanych ciągników oznacza dla niemieckiego producenta wzrost sprzedaży w porównaniu z listopadem ubiegłego roku o 65 proc. Druga lokata przypadła w omawianym miesiącu Kubocie, japoński producent odnotował sprzedaż 81 ciągników, oznacza to wzrost sprzedaży w podównaniu do poprzedniego miesiąca o 21 proc. Sprzedaż pomarańczowych ciągników producenta wzrosła w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku o 76 proc. Podium zamyka New Holland z 70 rejestracjami, taka ilość oznacza dla producenta spadek sprzedaży o 31 proc. w porównaniu z październikiem. Ciągle była to jednak sprzedaż wyższa od ubiegłorocznej o 40 proc.

Massey Ferguson na czele

W listopadzie najpopularniejszym ciągnikiem okazał się Massey Ferguson 7714 z 23 zarejestrowanymi egzemplarzami. Drugie miejsce na podium zajęła Kubota z modelem L5040, w omawianym miesiącu zarejestrowano 18 takich ciągników. Od początku roku do nabywców wyjechało 148 egzemplarzy Kuboty L5040. Trzecim najpopularniejszym ciągninkiem w listopadowym zestawieniu okazał się Deutz Fahr Agroplus F 65 Keyline, na taki model zdecydowało się 15 nabywców.

Tym razem Mazowsze

Wielkopolska straciła pozycję województwa z największą ilością rejestracji na rzecz województwa mazowieckiego, gdzie zarejestrowano 104 ciągniki – 1 proc. więcej niż przed miesiącem. Lider ubiegłego miesiąca zajął drugą lokatę z 94 rejestracjami, co oznacza spadek sprzedaży w regionie o 13 proc.. Trzecie miejsce w listopadzie zdobyło województwo lubelskie, gdzie zarejestrowano 61 ciągników rolniczych – 3 proc. więcej niż w miesiącu popredzającym.

Redakcja AgroNews, fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here