Zmiany w KRUS. Jest nowy prezes

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski wręczył Dariuszowi Rohde akt powołania na stanowisko Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dariusz Rohde pełnił już to stanowisko w latach 2006-2007.

Zmiany w KRUS. Jest nowy prezes

Dariusz Stanisław Rohde to polski inżynier i urzędnik państwowy, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w latach 2006–2007.

Ukończył studia z zakresu budownictwa na Politechnice Poznańskiej, a także studia podyplomowe z zarządzania i marketingu. Od 1998 roku był zawodowo związany z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: początkowo kierował oddziałem w Koszalinie, a następnie w Szczecinie. Uchodził za bliskiego współpracownika Artura Balazsa, choć do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego wstąpił dopiero w sierpniu 2007. Po wygraniu konkursu od 19 maja 2006 do 3 marca 2007 sprawował funkcję prezesa KRUS. Został odwołany przez ministra rolnictwa Andrzeja Leppera oficjalnie wskutek wykrycia nieprawidłowości w Funduszu Składkowym KRUS. W wyborach parlamentarnych w 2007, jako przedstawiciel SKL, bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy PiS. Żonaty z posłanką IV kadencji Małgorzatą Rohde.

Źródło i fot.: MRiRW, Wikipedia

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Arktyczny chłód nadpływa nad Polskę. Uwaga na przymrozki!

Najbliższy tydzień zapowiada się jako pochmurny i deszczowy. Intensywnie popada szczególnie w weekend na Pomorzu oraz w Sudetach. Na północnym wschodzie i w rejonach górskich możliwe opady deszczu ze śniegiem i samego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics