Zmiany w KRUS. Jest nowy prezes

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski wręczył Dariuszowi Rohde akt powołania na stanowisko Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dariusz Rohde pełnił już to stanowisko w latach 2006-2007.

Zmiany w KRUS. Jest nowy prezes

Dariusz Stanisław Rohde to polski inżynier i urzędnik państwowy, prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w latach 2006–2007.

Ukończył studia z zakresu budownictwa na Politechnice Poznańskiej, a także studia podyplomowe z zarządzania i marketingu. Od 1998 roku był zawodowo związany z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: początkowo kierował oddziałem w Koszalinie, a następnie w Szczecinie. Uchodził za bliskiego współpracownika Artura Balazsa, choć do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego wstąpił dopiero w sierpniu 2007. Po wygraniu konkursu od 19 maja 2006 do 3 marca 2007 sprawował funkcję prezesa KRUS. Został odwołany przez ministra rolnictwa Andrzeja Leppera oficjalnie wskutek wykrycia nieprawidłowości w Funduszu Składkowym KRUS. W wyborach parlamentarnych w 2007, jako przedstawiciel SKL, bez powodzenia kandydował do Sejmu z listy PiS. Żonaty z posłanką IV kadencji Małgorzatą Rohde.

Źródło i fot.: MRiRW, Wikipedia

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dofinansowanie do wykorzystania biometanu. Kto skorzysta?

Do 25 lipca 2024 r. trwają konsultacje projektu programu priorytetowego „Poprawa bezpieczeństwa energetycznego poprzez wykorzystanie biometanu”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics