Znamy marki ciągników, które najchętniej kupują rolnicy

W styczniu br. zarejestrowano 729 szt. nowych ciągników. To lepszy wynik niż przed rokiem o 116 szt., co oznacza wzrost o 18,9%. Tegoroczny wynik jest również lepszy od tego z 2020 roku kiedy notowano 597 szt. nowych ciągników.

Znamy marki ciągników, które najchętniej kupują rolnicy
Znamy marki ciągników, które najchętniej kupują rolnicy

Najpopularniejsze marki

Liderem rynku po pierwszym miesiącu roku jest marka New Holland z 141 rejestracjami. To 15 szt. więcej niż rok wcześniej. Udziały marki New Holland w styczniu to 19,3%. Drugie miejsce utrzymuje marka Kubota. 97 szt. zarejestrowanych ciągników, to 11 szt. więcej niż  przed rokiem. Kubota osiąga 13,3 % udziałów rynkowych.  Marka John Deere z ilością 90 szt. zajmuje trzecie miejsce. To o 45 szt. więcej niż w 2021 roku (wzrost o 100%). Udziały rynkowe John Deere to 12,3% (wzrost o 5 pp w stosunku do zeszłego roku). Case IH zajmuje czwartą pozycję z ilością 59 szt. (12 szt. więcej niż w 2021 r). Udziały tej marki w styczniu 2022 roku to 8,1%. Zetor – na piątym miejscu z ilością 50 szt. zarejestrowanych maszyn. Marka ta notuje jednak spadek o 31 szt. w stosunku do zeszłego roku. Udziały tej marki w styczniu to 6,9 % (przy 13,2% w zeszłym roku).Valtra zajmuje szóste miejsce z ilością 42 szt. i udziałami 5,8%. Marka Deutz Fahr zajmuje siódme miejsce i notuje dokładnie tyle samo rejestracji co w styczniu rok temu – 37 szt. (5,1% udziałów rynkowych)

Średnia moc

Średnia moc ciągników nowo rejestrowanych w styczniu br. była najwyższa w województwie lubuskim i wynosiła aż 233,9 KM. Średnią 188,2 KM notujemy w zachodniopomorskim. Ciągniki o najniższej mocy (średnia – 76,4 KM) rejestrowane są w województwie świętokrzyskim.

Województwa i powiaty

W styczniu 2022 roku województwo mazowieckie jest liderem, jeżeli chodzi o ilość rejestracji nowych ciągników. W regionie tym, zarejestrowano 155 szt. nowych ciągników, co stanowi 21,3% wszystkich rejestracji. Na drugim miejscu znajduje się województwo wielkopolskie z ilością 79 szt., kolejne to lubelskie z ilością po 75 szt.

Źródło: PIGMiUR

Zostaw komentarz

  1. Dlaczego rolnicy mają ogromne pretensje, że w sklepach są dostępne produkty zagranicznego pochodzenia i trudno im z nimi konkurować, skoro sami kupują produkty zagranicznej produkcji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Rolnicy będą zadowoleni. Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże

Do poniedziałku pogodę będą kształtowały niże, z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego. Od wtorku lekkie ocieplenie i nadal deszczowo. W piątek zachmurzenie...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE