AgroLidze stuknęło 20 lat

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz oraz I zastępca przewodniczącego Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim Czesław Siekierski zaszczycili swoją obecnością Galę 20-lecia AgroLigi, która odbyła się 18 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i zgromadziła ponad 200 uczestników z całego kraju.

 

\"\"   \"\"
\"\"   \"\"  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galę rozpoczęło odczytanie przez min. D. Młotkiewicza specjalnego listu gratulacyjnego wystosowanego pod adresem jej uczestników i organizatorów przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W trakcie uroczystości kilkudziesięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu AgroLiga z lat 1993-2012 – wybitnych polskich rolników i agroprzedsiębiorców –  otrzymało z rąk ministra Kalemby oraz prezesów ARiMR i ARR „Złote Laury 20-lecia AgroLigi”. Szef resortu rolnictwa, składając gratulacje wszystkim wyróżnionym, podkreślił wysoką rangę i wyjątkową rolę konkursu dla dynamicznego rozwoju tysięcy gospodarstw rolnych i agrofirm na terenie kraju. – Sektor rolny jest dziś najważniejszy dla naszej gospodarki. A Państwo-  jako agro-elita polskiego rolnictwa i agrobiznesu – stanowicie wzór do naśladowania dla innych.

Minister rolnictwa podziękował także organizatorom konkursu: Ośrodkom Doradztwa Rolniczego, Redakcji Audycji Rolnych I Programu TVP S.A. i Stowarzyszeniu AgroBiznesKlub – za konsekwencję i pomysłowość w przeprowadzaniu tego bardzo ważnego dla polskiej wsi konkursu. Ponadto, jako Honorowy Patron AgroLigi, wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariuszem Młotkiewiczem, wręczył przedstawicielom ODR-ów i sponsorom Gali „Honorowy Złoty Laur 20-lecia AgroLigi”.

Galę 20-lecia AgroLigi w Spale poprzedziły wizyty na terenie woj. łódzkiego w gospodarstwach specjalizujących się w  produkcji mleka oraz szklarniowej produkcji rozsad warzyw.

Redakcja AgroNews

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Czy można sprzedawać dowolne nawozy? Surowe przepisy chronią jakość i bezpieczeństwo upraw

Aby nawozy mogły pojawić się w sprzedaży, muszą przejść surowy proces zatwierdzenia, który obejmuje szczegółowe badania oraz uzyskanie niezbędnych pozwoleń. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics