AgroLidze stuknęło 20 lat

Minister rolnictwa Stanisław Kalemba, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariusz Młotkiewicz oraz I zastępca przewodniczącego Komisji Rolnictwa w Parlamencie Europejskim Czesław Siekierski zaszczycili swoją obecnością Galę 20-lecia AgroLigi, która odbyła się 18 maja w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i zgromadziła ponad 200 uczestników z całego kraju.

 

\"\"   \"\"
\"\"   \"\"  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Galę rozpoczęło odczytanie przez min. D. Młotkiewicza specjalnego listu gratulacyjnego wystosowanego pod adresem jej uczestników i organizatorów przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W trakcie uroczystości kilkudziesięciu laureatów ogólnopolskiego konkursu AgroLiga z lat 1993-2012 – wybitnych polskich rolników i agroprzedsiębiorców –  otrzymało z rąk ministra Kalemby oraz prezesów ARiMR i ARR „Złote Laury 20-lecia AgroLigi”. Szef resortu rolnictwa, składając gratulacje wszystkim wyróżnionym, podkreślił wysoką rangę i wyjątkową rolę konkursu dla dynamicznego rozwoju tysięcy gospodarstw rolnych i agrofirm na terenie kraju. – Sektor rolny jest dziś najważniejszy dla naszej gospodarki. A Państwo-  jako agro-elita polskiego rolnictwa i agrobiznesu – stanowicie wzór do naśladowania dla innych.

Minister rolnictwa podziękował także organizatorom konkursu: Ośrodkom Doradztwa Rolniczego, Redakcji Audycji Rolnych I Programu TVP S.A. i Stowarzyszeniu AgroBiznesKlub – za konsekwencję i pomysłowość w przeprowadzaniu tego bardzo ważnego dla polskiej wsi konkursu. Ponadto, jako Honorowy Patron AgroLigi, wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Dariuszem Młotkiewiczem, wręczył przedstawicielom ODR-ów i sponsorom Gali „Honorowy Złoty Laur 20-lecia AgroLigi”.

Galę 20-lecia AgroLigi w Spale poprzedziły wizyty na terenie woj. łódzkiego w gospodarstwach specjalizujących się w  produkcji mleka oraz szklarniowej produkcji rozsad warzyw.

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here