Uprawy ubezpieczysz… na poczcie

Poczta Polska wychodzi naprzeciw rolnikom. W prawie dwóch tysiącach placówek pocztowych w całym kraju gospodarze mogą ubezpieczyć uprawy i zwierzęta gospodarskie. Dzięki większej dosptępności, polisy mają być bardziej powszechne i tanie.

\"\"

Od lewej: Andrzej Adamczyk – Minister Infrastruktury i Budownictwa, Zbigniew Pusz – Prezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Adam Sekściński – Zarząd Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, Prezes KRUS.


AGRO Ubezpieczenia można kupić już w blisko dwóch tysiącach poczt w całym kraju. To efekt współpracy Poczty Polskiej z Pocztowym Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych i Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Ubezpieczenia zostały stworzone w oparciu o „Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Polisy dostępne dla wszystkich rolników

Ubezpieczycielowi zależy na tym, by polisy były bardziej dostępne, powszechne i tanie. Poczta Polska posiada ponad siedem tysięcy placówek. Jeśli dodać do tego prawie trzysta terenowych placówek KRUS i ponad pięćset agentów Pocztowej Agencji Usług Finansowych, gdzie również będą sprzedawane polisy, wychodzi imponująca sieć dystrybucji. I ma ona zapewnić dostępność polis nawet w najmniejszych i najbardziej odległych miejscowościach kraju, a docelowo doprowadzić do ubezpieczenia 70-80 proc. powierzchni upraw.

– Poczta Polska jest obecna w każdej polskiej gminie, także w miejscowościach, w których swoich oddziałów nie mają żadne instytucje finansowe. Współpraca Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i FSUSR wpisuje się w strategię rządu, mającą na celu wyrównanie szans mieszkańców mniejszych i większych ośrodków – mówił na konferencji prasowej w placówce poczty w Starych Babicach Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk.

\"\"

Ubezpieczenia z dopłatą Skarbu Państwa

Rolnicy na poczcie mogą ubezpieczyć uprawy i zwierzęta z 65 proc. dopłatą Skarbu Państwa. Dostępne są także obowiązkowe ubezpieczenia budynków w gospodarstwie rolnym i oc rolnika czy Agrocasco dla maszyn rolniczych. Poza tym Poczta Polska oferuje ochronę życia i zdrowia.

Obecnie Polscy rolnicy najczęściej ubezpieczają budynki w gospodarstwie rolnym (90 proc.) oraz wykupują polisy odpowiedzialności cywilnej (88 proc.). 40 proc. rolników decyduje się na zapewnienie sobie ochrony przed finansowymi skutkami uszkodzenia lub zniszczenia ruchomości rolniczych. Jedynie 10-12 proc. rolników ubezpiecza swoje uprawy, a tylko 5-8 proc. żywy inwentarz.

W tym roku na dotowane ubezpieczenia upraw i zwierząt rząd przeznaczył 917 mln zł, a więc czterokrotnie więcej niż w 2016 roku.  W ciągu najbliższych 3 lat dopłaty te mogą wynieść nawet 1,8 mld zł.

Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowa metoda oszustów. Dzwonią podając się za lekarza

Seniorzy są łatwym łupem dla oszustów, dlatego bardzo ważna jest edukacja międzypokoleniowa. Pojawiła się nowa legenda, na którą próbują wyłudzić pieniądze. Tym razem dzwoni...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics