Nowości i plany Syngenta na ten rok

Nowa struktura firmy, plany rejestracyjne produktów, a także innowacyjne rozwiąznia w ochronie zbóż to główne tematy tegorocznej konferencji prasowej dla przedstawicieli wiodących mediów rolniczych.

Spotkanie zorganizowano 7. lutego w Wieńcu-Zdrój w przeddzień trzeciego już spotkania w ramach tegorocznych konferencji zimowych dla klientów Syngenta.

Marek Łuczak, prezes Syngenta Polska


Plany na 2018 rok


Podczas konferencji zaprezentowano wyniki dla rynku środków ochrony roślin w 2017 roku oraz przedstawiono plany rozwojowe na 2018 rok.

„Nasze plany na ten rok to skuteczne wprowadzenie fungicydu Elatus. Będzie on nowym standardem i kamieniem milowym jeśli chodzi o ochronę zbóż przed chorobami grzybowymi. Mamy do przeprowadzenia również sporo zadań strukturalnych. Organizacja polska łącznie z organizacją w krajach bałtyckich 1. stycznia połączyła się z Czechami i Słowacją i nasze prace w 2018 roku będą zmierzały do tego żeby skonsolidować te 6 krajów” – powiedział Marek Łuczak, prezes Syngenta Polska.


Aż 11 rejestracji w 2018 r.


W 2018 roku Syngenta zamierza skończyć procesy rejestracyjne dla co najmniej 11 preparatów. Będą to preparaty bardzo innowacyjne niemal dla wszystkich upraw, m.in.: Moddus ME, Amistar Gold, Tern, Avoxa, Traxos, Vibrance, Vibrance Trio, Vibrance SB, Bravo Premium oraz Gardo Gold.


Segmenty wiodące


Wyzwania firmy na 2018 rok to przede wszystkim skupienie się na 3 głównych obszarach: zboża, rzepak, kukurydza: „Jeśli chodzi o portfolio to niewątpliwie produkt Elatus Era, który jest nowością” – powiedział Adam Ciaś, dyrektor sprzedaży Syngenta.


Rolnictwo zrównoważone w praktyce


W zakresie rolnictwa zrównoważonego firma kontynuuje projekt ogłoszony w 2013 roku: The Good Growth Plan. „Jest to projekt w ramach którego skupiamy się na trzech filarach: Po pierwsze większa wydajność upraw, przy zachowaniu zasobów naturalnych. Tutaj  naszym sztandarowym projektem jest – Hyvido – Akademia Jęczmienia Hybrydowego"– powiedziała Izabela Wawerek, dyrektor ds. korporacyjnych Syngenta Polska. "Drugim filarem jest projekt, który skupia się na bioróżnorodności i ratowaniu ziemi uprawnej. W Polsce dalej będziemy prowadzili akcję na rzecz owadów zapylających, czyli projekt Operation Pollinator, w ramch którego dostarczamy rolnikom, pszczelarzom, wszystkim chętnym mieszanki miododajne. Trzecim filarem jest szeroko pojmowane bezpieczeństwo w rolnictwie i nasz sztandarowy projekt Rolnictwo Odpowiedzialne, czyli cykl w zakresie bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin" – dodała  Wawerek.


Stawiamy na internet!


Przedstawiciele firmy podkreślali jak cennym kanałem komunikacji z klientami jest internet.  Wg badań 82% rolników korzysta z internetu regularnie, a aż 72% używa go codziennie. Do końca 2019 roku 80% ruchu w internecie będą generować materiały video. „Nasze działałania również zmierzają w tym kierunku. Będziemy starali się wyjść naprzeciw naszym partnerom biznesowym” – podsumowała Agnieszka Długosz-Trąbińska, Syngenta Polska.

 

Nowa era w ochronie roślin


Spotkanie zdominowała nowość Syngenta do ochrony zbóż – środek Elatus Era.  Zawiera on 2  mocne substancje aktywne – Solatenol oraz Protiokonazol, które stanowią idealne, kompletne rozwiązanie w ochronie zbóż.  Zastosowanie fungicydu w fazie liścia flagowego zapewni nie tylko długotrwałą ochronę, ale przede wszystkim znaczny wzrost plonu. Elatus Era posiada bardzo szeroką rejestrację we wszystkich zbożach tj. pszenica ozima i jara, jęczmień ozimy i jary, pszenżyto ozime oraz żyto. Elastyczne okno stosowania wyróżnia produkt na rynku, zgodnie z rejestracją można go stosować od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-69) dla pszenicy, żyta i pszenżyta, natomiast dla jęczmienia od fazy pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 31-59). Idealnie sprawdzi się w tzw. zabiegu T-2, czyli drugim zabiegu fungicydowym, a najbardziej optymalne okno stosowania przypada na fazę BBCH 37.


8 lutego w tym samym miejscu fima gościła czołowych klientów. Najważniejszym tematem była prezentacja zintegrowanej oferty dla uprawy zbóż. Wykłady wygłaszali uznani eksperci: dr Marta Damszel z UWM w Olsztynie prezentowała najnowsze informacje o zagrożeniach związanych z patogenami zbóż, a dr Marek Miszczyk z IOR w Sośnowicach przybliżył temat podrabianych środków ochrony roślin.

Rozwiązania z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a w szczególności techniki efektywnej aplikacji i zapobiegania znoszeniu środków ochrony roślin przedstawiła firma Kverneland. Ofertę dla rolników zaprezentowała także firma Bolte – dystrybutor odzieży ochronnej.

W programie konferencji jak co roku nie zabrakło okazji do mniej formalnych rozmów i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami spotkania oraz ekspertami Syngenta. Tradycyjnie odbyła się również loteria konferencyjna z wyjątkowo atrakcyjną nagrodą główną – voucherem do biura podróży o wartości aż 6.000 zł.

Tekst i fot.: Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowa metoda oszustów. Dzwonią podając się za lekarza

Seniorzy są łatwym łupem dla oszustów, dlatego bardzo ważna jest edukacja międzypokoleniowa. Pojawiła się nowa legenda, na którą próbują wyłudzić pieniądze. Tym razem dzwoni...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics