„Nierówne dopłaty spowodują upadek polskiego rolnictwa” – Kaczyński rozpoczyna kampanię

Jarosław Kaczyński zaapelował do samorządowców o podjęcie uchwały w sprawie wyrównania dopłat rolniczych dla Polski i priorytetowego potraktowania rolnictwa w ramach polskiej prezydencji.

Polscy rolnicy są dyskryminowani w dystrybucji dopłat bezpośrednich, otrzymując je w znacznie niższej wysokości niż rolnicy w większości starych krajów członkowskich – przypomina w liście Prezes PiS. I dodaje, że nierówność dopłat bezpośrednich jest ogromnym „haraczem”, który płaci polska wieś.

Jeśli system podziału dopłat się nie zmieni i po 2013 roku utrzymane zostaną dyskryminacyjne różnice, to polscy rolnicy otrzymają dopłaty w przeliczeniu na jeden hektar o około 150 euro niższe niż rolnicy niemieccy – wylicza w liście do samorządów Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS ostrzega, że nierówne dopłaty mogą spowodować upadek polskiego rolnictwa i proponuje, by Polska wzorowała się na Węgrzech.

Polski rząd powinien wziąć przykład z Węgier, kraju sprawującego obecnie prezydencję Unii Europejskiej, który razem z nami wstąpił do Unii w 2004 r. Dopłaty dla rolników węgierskich są prawie o połowę wyższe niż dla polskich i przekroczyły już średnią unijną – czytamy w liście do samorządów.

Rzeczywiście, byłoby dobrze, gdyby poziom dopłat bezpośrednich został wyrównany. Mamy jednak wrażenie, że pisząc ten list, Prezes PiS rozpoczął walkę o elektorat na wsi.

Redakcja AgroNews, fot. PiS

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics