125-lecie Izb Rolniczych

10 września br. w Warszawie odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 125-lecia powstania pierwszej na ziemiach polskich izby rolniczej oraz 25-lecia działalności samorządu rolniczego.

Wiktor Szmulewicz, prezes KRIR

Uroczystość rozpoczęła Msza św. Jubileuszowa o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Była możliwość połączenia się za pośrednictwem strony internetowej Świątyni: https://www.centrumopatrznosci.pl/codzienna-transmisja-mszy/

Do Warszawy z Wielkopolski udała się 10-osobowa delegacja, z honorowym Prezesem WIR i KRIR Józefem Waligórą oraz obecnym Prezesem WIR Piotrem Walkowskim na czele. Delegacja WIR wystawi również 3-osobowy poczet sztandarowy.

Po Mszy św. pozostała część obchodów odbyła się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, przy ul. Nowoursynowskiej. Zaplanowano m.in. wręczenie odznaczeń dla najbardziej zasłużonych, rys historyczny na temat działalności izb rolniczych, wystąpienia zaproszonych gości, występ Ludowego Zespołu Artystycznego Promni im. Zofii Solarzowej, działającego przy SGGW oraz „Wieczór wspomnień”.

Źródło: WIR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

dwanaście + czternaście =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,873ObserwującyObserwuj
7,080SubskrybującySubskrybuj

Pijany traktorzysta zakleszczony pod traktorem

Szybka pomoc policjantów z posterunku w Kadzidle oraz ratowników medycznych uratowała życie traktorzyście, który w Jazgarce wjechał do rowu i został przygnieciony przez ciągnik...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE