130 ton kukurydzy wysypało się na pracownika

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w środową noc w jednym z zakładów w Wonieściu (pow. kościański, woj. wielkopolskie). Doszło tam do pęknięcia silosu z kukurydzą. 130 ton ziarna wysypało się na pracujących nieopodal mężczyzn. Udało się uciec tylko jednemu z nich. Drugi, niestety, zmarł.

\"rolnik,

 

Do tego tragicznego wypadku doszło 25 października późnym wieczorem. Na terenie jednego z przedsiębiorstw w Wonieściu rozszczelnił się silos, w którym była przechowywana kukurydza. Wysypało się z niego 130 ton ziarna.

 

\"\"

 

Pech chciał, że w tym miejscu pracowało dwóch mężczyzn. Jednemu z nich od razu udało się uciec. Natomiast drugi mężczyzna został przysypany. Służby ratunkowe, które przybyły na miejsce zdarzenia, natychmiast rozpoczęły jego poszukiwanie. Niestety, poszkodowany został znaleziony zbyt późno.

\"\"

 

– Pomimo zaangażowania kilkudziesięciu osób nie udało się uratować mężczyzny – wyjaśniają strażacy z PSP w Kościanie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia teraz policja i prokuratura. 

oprac. Kamila Szałaj, fot. Kościan na sygnale/https://www.facebook.com/kosciannasygnale/

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ważna informacja dla Wnioskodawców programu Fundusze Europejskie

Informujemy o konieczności wskazania „osoby uprawnionej zarządzającej projektem” w celu zawarcia umowy o dofinansowanie. System teleinformatyczny CST2021 – który wspiera wdrażanie programu Fundusze Europejskie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics