220 tys. paczek nielegalnych papierosów pod chipsami

Przemyt prawie 220 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła lubuska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Nielegalne papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii. Papierosy były ukryte pod chipsami.

Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt prawie 220 tys. paczek papierosów bez polskich akcyzy.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w okolicach dawnego przejścia granicznego w Świecku samochód ciężarowy, który wiózł do Wielkiej Brytanii chipsy, wodę mineralną i soki. Znaleźli pod kartonami z chipsami prawie 220 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do skontrolowania naczepy wykorzystano mobilne urządzenie RTG.

Za taką ilość wyrobów akcyzowych wywożonych poza granicę Unii Europejskiej do Skarbu Państwa powinno trafić 4,3 mln zł (podatek akcyzowy, podatek VAT i cło).

Kierowca nie przyznał się do winy. Za przemyt prawie 220 tys. papierosów grozi kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 6 lat.

Źródło i fot.: KAS

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zapraszamy na Krajowy Dzień Kukurydzy do Szepietowa

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wspólnie z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu zapraszają w niedzielę 11 – go września na Krajowy Dzień...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,592ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE