4-latek włożył rękę do sieczkarni pokrzyw!

Do niecodziennej interwencji doszło w minioną sobotę. Do policjantów, którzy znajdowali się w pobliżu szpitala miejskiego w Lubinie, podbiegła zapłakana i zrozpaczona kobieta z dzieckiem. Lubinianka poprosiła o pomoc. Potrzebowała pilnie udać się do szpitala w Legnicy, gdyż jak wynikło z jej relacji, jej 4 – letni syn uciął jeden z palców prawej dłoni.

Policjanci zawieźli dziecko do szpitala. Fot. KPP Lublin

Funkcjonariusze wydziału prewencji widząc stan emocjonalny kobiety, która nie mogła samodzielnie kierować samochodem, podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu dziecka wraz z jego mamą do szpitala, gdzie poszkodowanym młodym mieszkańcem Lubina, zaopiekowali się lekarze specjaliści.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 6.11.2021 roku., po godzinie 15:00 w rejonie ul. Bema. Mieszkanka Lubina podbiegła do patrolu prewencji prosząc o pomoc. Kobieta była w szoku, roztrzęsiona i zapłakana. Była z 4 – letnim dzieckiem. Poinformowała funkcjonariuszy, że jej syn, będąc pod opieką babci, włożył rękę do sieczkarni pokrzyw, w wyniku czego jeden z palców prawej dłoni, został rozczłonkowany. Według informacji przekazanej przez lubiniankę, w szpitalu miejskim w Lubinie natychmiast udzielono dziecku pomocy medycznej, opatrując ranę, a następnie skierowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. 29 – latka nie mogła jednak samodzielnie prowadzić samochodu, z uwagi na stan emocjonalny w jakim się znajdowała.

Dramat na drodze. 19-latka zmarła pod przyczepą ciągnika

Policjanci wiedząc, że cenna jest każda sekunda, aby uratować uszkodzony palec, uruchomili w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przewieźli czterolatka i jego matkę do szpitala. W czasie drogi, dyżurny powiadomił zespół medyczny z Legnicy o całej sytuacji. Lekarze przygotowani na przyjazd małego pacjenta, niezwłocznie przejęli od patrolu prewencji dziecko. Z informacji jakie uzyskali mundurowi, chłopcu udało się uratować paluszka. Razem ze swoją mamą został na obserwacji w szpitalu.

asp.szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE