Advertisement

4-latek włożył rękę do sieczkarni pokrzyw!

Do niecodziennej interwencji doszło w minioną sobotę. Do policjantów, którzy znajdowali się w pobliżu szpitala miejskiego w Lubinie, podbiegła zapłakana i zrozpaczona kobieta z dzieckiem. Lubinianka poprosiła o pomoc. Potrzebowała pilnie udać się do szpitala w Legnicy, gdyż jak wynikło z jej relacji, jej 4 – letni syn uciął jeden z palców prawej dłoni.

Policjanci zawieźli dziecko do szpitala. Fot. KPP Lublin

Funkcjonariusze wydziału prewencji widząc stan emocjonalny kobiety, która nie mogła samodzielnie kierować samochodem, podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu dziecka wraz z jego mamą do szpitala, gdzie poszkodowanym młodym mieszkańcem Lubina, zaopiekowali się lekarze specjaliści.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 6.11.2021 roku., po godzinie 15:00 w rejonie ul. Bema. Mieszkanka Lubina podbiegła do patrolu prewencji prosząc o pomoc. Kobieta była w szoku, roztrzęsiona i zapłakana. Była z 4 – letnim dzieckiem. Poinformowała funkcjonariuszy, że jej syn, będąc pod opieką babci, włożył rękę do sieczkarni pokrzyw, w wyniku czego jeden z palców prawej dłoni, został rozczłonkowany. Według informacji przekazanej przez lubiniankę, w szpitalu miejskim w Lubinie natychmiast udzielono dziecku pomocy medycznej, opatrując ranę, a następnie skierowano do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. 29 – latka nie mogła jednak samodzielnie prowadzić samochodu, z uwagi na stan emocjonalny w jakim się znajdowała.

Dramat na drodze. 19-latka zmarła pod przyczepą ciągnika

Policjanci wiedząc, że cenna jest każda sekunda, aby uratować uszkodzony palec, uruchomili w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przewieźli czterolatka i jego matkę do szpitala. W czasie drogi, dyżurny powiadomił zespół medyczny z Legnicy o całej sytuacji. Lekarze przygotowani na przyjazd małego pacjenta, niezwłocznie przejęli od patrolu prewencji dziecko. Z informacji jakie uzyskali mundurowi, chłopcu udało się uratować paluszka. Razem ze swoją mamą został na obserwacji w szpitalu.

asp.szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 5 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,895ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Finansowanie rolnictwa zagrożone!

6 grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał zmianę ustawy - Kodeks postępowania cywilnego dotyczącą między innymi możliwości windykacji rolników. Według ekonomistów, wprowadzona nowela spowoduje ograniczenia...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE