Afera rybna pod lupą CBA

CBA bada, czy w znanych sieciach handlowych sprzedawano niebezpieczne dla zdrowia produkty rybne. Według funkcjonariuszy dochodziło do tego w latach 2015-2016.

 

\"rolnictwo,


Delegatura CBA w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Gdańsku prowadzi śledztwo dotyczące m.in. nieprawidłowości w zakresie sporządzania protokołów kontroli zakładów produkcyjnych branży spożywczej i wydawania decyzji administracyjnych przez miejscowo właściwe inspektoraty weterynaryjne. Dochodziło do tego w latach 2015 – 2016. Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dowody m.in w urzędach i w prywatnych zakładach produkcyjnych i u osób tam zatrudnionych.

– W ramach tego postępowania w dniach 23 i 24 maja 2017 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, działając na polecenie prokuratora, przeprowadzili przeszukania w 26 miejscach na terenie województw: pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.
 

CBA: mogło dojść do zagrożenia zdrowia konsumentów?

W toku śledztwa prowadzonego przez CBA i prokuraturę ustalono, że na skutek kwestionowanych kontroli i decyzji administracyjnych dopuszczano do obrotu produkty rybne w popularnych sieciach handlowych na terenie całego kraju.

W sprawie badany jest między innymi wątek podejrzenia wprowadzania do obrotu produktów spożywczych nieodpowiadających warunkom jakości. Mogło to sprowadzić niebezpieczeństwo dla zdrowia wielu osób – konsumentów tych przetworów.

Póki co nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstw. Nikt też nie został zatrzymany ani tymczasowo aresztowany.

O sprawie będziemy informować.

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot. CBA

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ważna informacja dla Wnioskodawców programu Fundusze Europejskie

Informujemy o konieczności wskazania „osoby uprawnionej zarządzającej projektem” w celu zawarcia umowy o dofinansowanie. System teleinformatyczny CST2021 – który wspiera wdrażanie programu Fundusze Europejskie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics