AGROBIZNES 4.0 – szanse i wyzwania w branży rolniczej

Już w 20 marca 2019 r. w Hotelu Bristol w Warszawie, będzie miała miejsce ekspercka debata AGROBIZNES 4.0, dotycząca rozwoju sektora rolnictwa w Polsce. Spotkanie odbędzie się pod patronatem honorowym Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. AgroNews.com.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

rolnik, rolnictwo, agrobiznes, agrobiznes 4.0

Celem organizowanej przez Executive Club debaty eksperckiej AGROBIZNES 4.0, będzie wypracowanie odpowiedzi na pytania związane z perspektywami rozwoju branży. Dyskusję zdominują zagadnienia dotyczące wykorzystania IT w sektorze rolniczym oraz sposobów na zwiększenie produkcji i wydajności pracy. Eksperci pochylą się również nad metodami wsparcia finansowanego producentów z branży a także porozmawiają o szansach i wyzwaniach stojących przed tym sektorem.

Panel dyskusyjny:

  • Agrobiznes w dobie rewolucji technologicznej
  • Współczesne rolnictwo jako silnie rozwijająca się gałąź przemysłu. W jaki sposób zwiększyć wzrost polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych?
  • Jak wykorzystać wsparcie IT w sektorze rolniczym w Polsce by skutecznie podwyższyć jakość, zredukować koszty produkcji i zwiększyć wydajność pracy?
  • Wpływ innowacji i rozwiązań największych koncernów chemicznych na rozwój rolnictwa.
  • Inwestycje w technologie przyjazne środowisku – ograniczenie czy konieczność?
  • Wsparcie strategicznych producentów w rolnictwie – strategie inwestycyjne, kredyty technologiczne oraz finansowanie innowacji.

Patroni Honorowi: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Polskie Towarzystwo Agrofizyczne, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, Polskie Towarzystwo Inżynierii Rolniczej

Partnerzy: Alvanta, Nordkalk, Skotan SA, Syngenta

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wcześniej należy zgłosić swoją chęć uczestnictwa pod adresem: potwierdzenia@executive-club.com.pl

Redakcja AgroNews

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here