Advertisement

AGROunia: Nie wybaczymy PIS-owi tego, że przez rok niszczył polskie rolnictwo

Nie wybaczymy PIS-owi tego, że przez rok niszczył polskie rolnictwo. Minister Grzegorz Puda zostawił rolnictwo poranione, pokiereszowane i ledwo dychające. Odwołanie Pudy to sukces AGROunii, która od początku wskazywała, że ten człowiek nie nadaje się na tak ważną misję – tak Michał Kołodziejczak lider AGROunii podsumował odwołanie Grzegorza Pudy ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Przedstawiciele AGROunii podczas konferencji prasowej w dniu 27.10.2021

Wczoraj AGROunia zorganizowała konferencję prasową przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i podsumowała działania Grzegorza Pudy, które według rolników doprowadziły do upadku polskiej wsi: „Nie wybaczymy PIS-owi tego, że przez rok trzymał na stanowisku człowieka, który się na tym kompletnie nie znał i robił z siebie cwaniaka. Puda zdewastował rolnictwo, załamane rodziny, ludzie którzy popadli w spiralę zadłużenia. To był rok bezkrólewia” – mówił podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Jak podkreślają rolnicy AGROunia trzy tygodnie temu spotkała się z ministrem. Spotkanie było wymuszone. Podczas targów rolnych w Bednarach w Wielkopolsce rolnicy zatarasowali mu drogę. Domagali się spotkania. Uciekł i został zamknięty w kontenerze. Nie miał wyjścia musiał ustalić termin rozmowy przy stole.

Grzegorz Puda pokazał wtedy, że nie potrafi odpowiadać na pytania, nie ma argumentów, gubi się w odpowiedziach. Nie jest partnerem do rozmowy. Z naszych informacji wynika, że to był gwóźdż do politycznej trumny Grzegorza Pudy. Wtedy kierownictwo PIS-u miało zadecydować, że Grzegorz Puda „jest za słaby” do relacji z AGROunią i wściekłymi rolnikami – podkreślają rolnicy.

Nowy minister rolnictwa spotka się z AGROunią

Michał Kołodziejczak ujawnił, że rozmawiał już z wicepremierem, ministrem Henrykiem Kowalczykiem. Są umówieni na spotkanie w przyszłym tygodniu. „Dajemy mu szansę, ale nie dajemy żadnej taryfy ulgowej” – mówi Michał Kołodziejczak „Rolnictwo trzeba reanimować” – dodaje.

Na spotkaniu z nowym ministrem AGROunia będzie wymagać pilnych rozwiązań ws. ASF, zaniku hodowli świń, szkód łowieckich, niskie ceny w skupie warzyw, dominacja supermarketów.

Źródło: AGROunia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,942ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Drukowana żywność to już nie fantastyka naukowa, ale konsumencka przyszłość

Naukowcy pracują nad nowymi zastosowaniami druku 3D do produkcji żywności. „W niektórych aspektach to z pewnością nasza konsumencka przyszłość” - uważa prof. dr hab....

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE