AGROunia: Nie wybaczymy PIS-owi tego, że przez rok niszczył polskie rolnictwo

Nie wybaczymy PIS-owi tego, że przez rok niszczył polskie rolnictwo. Minister Grzegorz Puda zostawił rolnictwo poranione, pokiereszowane i ledwo dychające. Odwołanie Pudy to sukces AGROunii, która od początku wskazywała, że ten człowiek nie nadaje się na tak ważną misję – tak Michał Kołodziejczak lider AGROunii podsumował odwołanie Grzegorza Pudy ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Przedstawiciele AGROunii podczas konferencji prasowej w dniu 27.10.2021

Wczoraj AGROunia zorganizowała konferencję prasową przed siedzibą Ministerstwa Rolnictwa i podsumowała działania Grzegorza Pudy, które według rolników doprowadziły do upadku polskiej wsi: „Nie wybaczymy PIS-owi tego, że przez rok trzymał na stanowisku człowieka, który się na tym kompletnie nie znał i robił z siebie cwaniaka. Puda zdewastował rolnictwo, załamane rodziny, ludzie którzy popadli w spiralę zadłużenia. To był rok bezkrólewia” – mówił podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

Jak podkreślają rolnicy AGROunia trzy tygodnie temu spotkała się z ministrem. Spotkanie było wymuszone. Podczas targów rolnych w Bednarach w Wielkopolsce rolnicy zatarasowali mu drogę. Domagali się spotkania. Uciekł i został zamknięty w kontenerze. Nie miał wyjścia musiał ustalić termin rozmowy przy stole.

Grzegorz Puda pokazał wtedy, że nie potrafi odpowiadać na pytania, nie ma argumentów, gubi się w odpowiedziach. Nie jest partnerem do rozmowy. Z naszych informacji wynika, że to był gwóźdż do politycznej trumny Grzegorza Pudy. Wtedy kierownictwo PIS-u miało zadecydować, że Grzegorz Puda „jest za słaby” do relacji z AGROunią i wściekłymi rolnikami – podkreślają rolnicy.

Nowy minister rolnictwa spotka się z AGROunią

Michał Kołodziejczak ujawnił, że rozmawiał już z wicepremierem, ministrem Henrykiem Kowalczykiem. Są umówieni na spotkanie w przyszłym tygodniu. „Dajemy mu szansę, ale nie dajemy żadnej taryfy ulgowej” – mówi Michał Kołodziejczak „Rolnictwo trzeba reanimować” – dodaje.

Na spotkaniu z nowym ministrem AGROunia będzie wymagać pilnych rozwiązań ws. ASF, zaniku hodowli świń, szkód łowieckich, niskie ceny w skupie warzyw, dominacja supermarketów.

Źródło: AGROunia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

osiemnaście + sześć =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,894ObserwującyObserwuj
7,670SubskrybującySubskrybuj

Pomoc dla producentów trzody chlewnej

Pomoc wynosi 1000 zł do każdych urodzonych 10 prosiąt. Będzie wypłacana wyłącznie do 5000 prosiąt (czyli dla 500 loch). – To...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE