AGROunia: Polskie ogrodnictwo jest na kolanach i umiera. Krzyż z kwiatów na Placu Piłsudskiego

Rolnicy z Agrounii ułożyli kilkumetrowy krzyż na samym środku placu Piłsudskiego w Warszawie. Wykorzystali do tego 6 tysięcy pelargonii. Akcja ma zasygnalizować dramatyczna sytuację polskich producentów kwiatów.

AGROunia: Polskie ogrodnictwo jest na kolanach i umiera. Krzyż z kwiatów na Placu Piłsudskiego

Krzyż z kwiatów ułożyła AGROunia na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Za dobrowolną opłatą można wziąć ze sobą pelargonie. Akcja cieszy się ogromną popularnością. To protest przeciwko przejmowaniu polskiego rynku kwiatów przez rynek holenderski.

Niespodziewanie sklepy przestały kupować polskie kwiaty. Michał Kołodziejczak mówi jasno: W polskich sklepach, polskie kwiaty.

Kwiaty wzbudziły zainteresowanie, mieszkańcy Warszawy którzy chętnie wzięli kolorowe pelargonie i za nie zapłacili.

Oprócz kwiatów na placu była puszka do której można wrzucać pieniądze, które pokryją koszty paliwa przywiezienia kwiatów.

Te kwiaty były ciężarem i problemem, bo nie można było ich sprzedać, miały wylądować na śmietniku. AGROunia je uratowała, wreszcie dają komuś radość, tak powinno być – mówi lider AGROunii.

„Nie spodziewaliśmy się takiego ruchu, już organizujemy transport następnych kwiatów.” – deklaruje Michał Kołodziejczak.

Źródło i fot.: AGROunia

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wysoka dynamika cen mleka. Do kiedy się utrzyma?

Wartość polskiego eksportu mleczarskiego w pierwszych 4 mies. 2022 zwiększyła się o 38% r/r, głównie z uwagi na wzrost cen. W szczególności wzrosły ceny...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE