Amerykańskie kontrakty na zboża i soję mocno w dół

Kontrakty zbożowe potaniały w środę po obu stronach Atlantyku po tym jak Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) zaprezentował lepsze od oczekiwań prognozy krajowego bilansu kukurydzy, pszenicy i soi.

Lipcowe prognozy USDA ukazały się o 18 naszego czasu, czyli tylko pół godziny przed zamknięciem sesji w Paryżu, stąd większa reakcja spadkowa możliwa będzie w piątek. Tym bardziej, że dodatkową presję na ceny pszenicy wywiera skokowe umocnienie euro, które zyskało w środę pona 1% do dolara i jest najdroższe od marca 2022 roku.

W przypadku amerykańskiej kukurydzy wzrost areału z nawiązką zrekompensował niższe niż w czerwcu plony. Oczekiwany średni plon soi pozostał na niezmienionym poziomie, a pszenicy wrósł w stosunku do prognozy sprzed miesiąca.

Krajowe ceny zbóż. Ile płacą w portach?

Mimo spadku cen amerykańskiej soi, wyceny rzepaku rosły w środę po obu stronach Atlantyku. Rzepak korzysta z trendu wzrostowego na rynku ropy i drogich olejów roślinnych. USDA obniżył też prognozę unijnej produkcji rzepaku o 0,8 mln ton (m/m) do 20,2 mln ton.

Andrzej Bąk
Źródło cen: www.barchart.com

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics