ARiMR będzie szkoliła rolników

Prawie 100 tys. rolników, domowników i osób zatrudnionych w rolnictwie będzie mogło w ciągu najbliższych dwóch lat skorzystać ze szkoleń, które przyczynią się do podniesienia ich wiedzy i umiejętności.

\"ARiMR,

 

Szkolenia realizowane będą w ramach poddziałania „Wsparcie dla działań w zakresie kształcenia zawodowego i nabywania umiejętności” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Kierownictwo resortu zaakceptowało  tematy szkoleń:

  •     Zarządzanie, organizacja i planowanie pracy w gospodarstwie rolnym, w tym wykorzystanie technik komputerowych.
  •     Normy i wymogi wzajemnej zgodności.
  •     Nowoczesny chów świń i bydła mięsnego z uwzględnieniem zasad higieny, polepszania dobrostanu, profilaktyki i bioasekuracji jako alternatywy dla stosowania antybiotyków u zwierząt.
  •     Nowoczesne technologie uprawy zbóż.
  •     Rozpoczynanie i prowadzenie działalności pozarolniczej z uwzględnieniem rolniczego handlu detalicznego i sprzedaży bezpośredniej.
  •     Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej.

Szkolenia na najwyższym poziomie

Tematy te wychodzą naprzeciw potrzebom rolników i uwzględniają również zagadnienia związane z polityką rolną. Zostały one zidentyfikowane w trakcie badania ankietowego przeprowadzonego w ubiegłym roku na zlecenie MRiRW. Szkolenia będą realizowane zgodnie z najnowszym stanem wiedzy w obszarze nauk rolniczych.

Podmioty prowadzące działalność szkoleniową, w szczególności jednostki doradztwa rolniczego, izby rolnicze, uczelnie, centra kształcenia ustawicznego, prywatne podmioty prowadzące działalność szkoleniową zachęcamy do śledzenia strony internetowej ARiMR, na której zamieszczone zostanie ogłoszenie o konkursie na wykonawców szkoleń.

Zgodnie z harmonogramem wdrażania poszczególnych działań PROW 2014–2020, nabór wniosków na realizację projektów szkoleniowych Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powinna ogłosić w II kwartale br.

Źródło: MRiRW
Redakcja AgroNews, fot.: pixabay

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics