\”Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!\” – niebawem finał konkursu KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego już od lat 7 szerzy informację o bezpieczeństwie w gospodarstwach rolnych wśród najmłodszych. Za pomocą konkursu plastycznego chce uświadomić  dzieciom jakie zagrożenia mogą je spotkać w obejściu.

Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!".

\"\"

 

12 maja br. odbyło się posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci,  która wyłoniła sposród wszystkich nadesłanych prac laureatów etapu centralnego.

W skład Komisji weszli powołani przez Prezesa KRUS przedstawiciele patronów, współorganizatora, fundatorów nagród oraz pracowników Biura Prewencji Centrali KRUS.

W tegorocznej edycji Konkursu wzięło udział 34 332 uczniów z 2 642 wiejskich szkół podstawowych. Do etapu centralnego zakwalifikowano 96 prac plastycznych w kategoriach wiekowych kl. 0-3 i kl. 4-6. Komisja oceniła je nie tylko pod względem walorów estetycznych, ale też trafności zobrazowania idei konkursu i jego przesłania.

\"\"

 

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbędzie się 14 czerwca br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Swoją obecnością zaszczycą je nie tylko przedstawiciele organizatorów i patronów, ale przede wszystkim laureaci wraz z rodzinami i przedstawicielami szkół.

Dodatkową atrakcją tego dnia będzie zwiedzanie z przewodnikiem gmachu Sejmu oraz udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez firmę Bayer Crop Science. Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, PIP, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, patronów medialnych Konkursu oraz firmy współpracujące.

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji konkursu: https://www.agronews.com.pl/agrotv/1136,gala_finalowa_ogolnopolskiego_konkursu_plastycznego_dla_dzieci_krus_2016.html

Źródło i fot.: KRUS,
Redakcja AgroNews

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rolnictwo regeneratywne

Rolnictwo regeneratywne to podejście do rolnictwa, które koncentruje się na regeneracji i wzmocnieniu zdrowia ekosystemu rolniczego, w tym gleby, wody, roślin, zwierząt i ludzi....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics