ARiMR podsumowała pomoc dla posiadaczy chryzantem

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła 6 listopada zakończyła nabór wniosków o przyznanie pomocy od posiadaczy chryzantem, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19 o wsparcie mogli starać się producenci i sprzedawcy, którzy na dzień złożenia wniosku posiadali przeznaczone do sprzedaży: co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości, co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

Wnioski można było składać w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem. Wnioski można było również złożyć za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska) przesyłką rejestrowaną. Jeśli o pomoc ubiegał się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musiał wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Złożono 4,2 tys. wniosków o pomoc

Stawka pomocy wynosi: chryzantema doniczkowa –20 zł za sztukę, chryzantemy cięte – 3 zł za sztukę. Do 6 listopada (godz. 14.30)

ARiMR zarejestrowała 4,2 tys. wniosków o pomoc. Inne informacje o pomocy dla posiadaczy chryzantem – otwórz

Źródło: ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here