Bank BNP Paribas oferuje kredyt obrotowy i zwiększa dopłatę

Bank BNP Paribas zaoferował Klientom z sektora rolno-spożywczego kredyt obrotowy z gwarancją z Funduszu Gwarancji Rolnych (FGR) i dopłatą do oprocentowania na poziomie 5%, zapewnianą przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Finansowanie jest dostępne dla rolników oraz  firm zajmujących się przetwórstwem produktów rolnych o każdej skali działalności. Z oferty można będzie korzystać do końca 2022 roku.

Bank BNP Paribas oferuje kredyt obrotowy z dopłatą do oprocentowania

– W ostatnich miesiącach obserwujemy wzrost kosztów prowadzenia działalności przez producentów rolnych oraz przedsiębiorców działających w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego. Efektem tych podwyżek jest rosnące zapotrzebowanie na kapitał obrotowy. Klienci z jednej strony wykazują zainteresowanie kredytem bankowym, który pomógłby w utrzymaniu płynności finansowej prowadzonych działalności, z drugiej zaś – czują obawy związane ze wzrostem stóp procentowych – mówi Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

Odpowiedzią na potrzeby rolników i przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego jest zwiększenie wysokości dopłaty do oprocentowania kredytów obrotowych objętych gwarancją FGR – z 2% do 5%. Bank BNP Paribas, dzięki umowie z BGK oferuje Klientom kredyt na finansowanie działalności bieżącej  udzielany na okres do 4 lat na kwotę do 200 tys. euro, czyli ponad 900 tys. złotych. Kredytobiorcy mogą liczyć na dopłatę do oprocentowania w wysokości 5% kwoty kredytu w pierwszym roku od uruchomienia środków. Wysokość darmowej gwarancji wynosi 80% jego kwoty.

Cała procedura związana z udzieleniem dopłaty i zabezpieczenia gwarancją FGR jest realizowana w banku.

Źródło: Bank BNP Paribas

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Śmierć podczas żniw: Stracił równowagę i wpadł pod kombajn

Na jednym z pól w powiecie tomaszowskim 48-letni mężczyzna podczas wchodzenia do jadącego kombajnu, najprawdopodobniej stracił równowagę i dostał się pod koło maszyny. W...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,949ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE