Bank BNP Paribas oferuje rolnikom oraz przetwórcom produktów rolnych kredyty z gwarancją FGR i dopłatą BGK

Darmowa gwarancja Funduszu Gwarancji Rolnych (FGR), dopłata Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) do oprocentowania oraz niższa marża, to najważniejsze atuty nowych kredytów obrotowych w ofercie Banku BNP Paribas. Produkty są dostępne dla rolników o każdej skali działalności (Mikro, MŚP i Korpo) oraz dla firm zajmujących się przetwórstwem produktów rolnych (MŚP i Korpo) do końca 2020 roku.

– Jako lider w obszarze finansowania sektora agro w Polsce, wciąż dbamy o to, by stały rozwój naszej oferty produktowej odzwierciedlał tę pozycję. Teraz, dzięki współpracy z BGK, klienci z sektora rolniczego oraz przetwórcy produktów rolnych, mają szansę na sfinansowanie swoich bieżących potrzeb kredytem na bardzo preferencyjnych warunkach. Cieszę się, że w trudnym roku, upływającym w cieniu pandemii, możemy pomóc rolnikom w spokojnej kontynuacji działalności lub dalszym rozwoju gospodarstw – mówi Maciej Piskorski, Dyrektor Departamentu Produktów Agro w Banku BNP Paribas.

Preferencyjne kredyty obrotowe: 2% dopłaty do oprocentowania oraz gwarancje spłaty

Kredyty bez potrzeby dokumentowania celu

Kredyty obrotowe mogą zostać przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności, bez potrzeby dokumentowania celu. Bank BNP Paribas oferuje finansowanie praktycznie dla całego sektora agro – rolników ze wszystkich linii biznesowych oraz firm zajmujących się przetwórstwem produktów rolnych (MŚP i Korpo). Oprócz niskiej marży (niższej niż przy kredycie komercyjnym), dzięki współpracy z BGK, bank proponuje dwa istotne udogodnienia, znacząco odciążające kredytobiorcę.

Część odsetek sfinansuje BGK

W pierwszym roku od uruchomienia kredytu, część odsetek sfinansuje BGK. Maksymalna wysokość dopłaty to 2 proc. całkowitej kwoty kredytu. Oprócz tego, klient za darmo ma możliwość skorzystania z gwarancji FGR, która w niektórych przypadkach może nawet stanowić jedyne zabezpieczenie kredytu. Tak jest jeśli kwota zobowiązania nie przekracza 250 tys. złotych w przypadku rolników mikro i 300 tys. w przypadku rolników i producentów produktów rolnych z segmentów MŚP i Korpo.

Cała procedura związana z udzieleniem dopłaty i zabezpieczenia w postaci gwarancji FGR jest realizowana w Banku. Klienci ubiegający się o kredyt mogą liczyć na wsparcie wyspecjalizowanych doradców.

Źródło: Bank BNP Paribas

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here