Bez OC, ale z promilami. Kompletnie pijany kierował ciągnikiem

Brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 29-latek, który kompletnie pijany jeździł ciągnikiem po ulicy. Podejrzanego kierowcę zatrzymali złotoryjscy policjanci. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. A to nie jedynie przestępstwo, jakiego się dopuścił.

\"rolnik,

W niedzielę w godzinach popołudniowych policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania jednej z miejscowości gminy Pielgrzymka (woj. dolnośląskim) zatrzymali ciągnik rolniczy. Kontrola policyjna wykazała, że 29-letni kierowca nie ma przy sobie prawa jazdy, a także dowodu rejestracyjnego pojazdu i aktualnej polisy OC.

Kompletnie pijany i bez uprawnień

W trakcie rozmowy z traktorzystą funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany – stężenie alkoholu w jego organizmie wynosiło ponad 2,5 promila.  Dodatkowo okazało się, że ma on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów obowiązujący do 2021 roku.

– Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i przekazali pojazd trzeźwemu pasażerowi z uprawnieniami do kierowania. O dalszym losie kierowcy zadecyduje sąd – poinformowała sierż. Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

oprac. Kamila Szałaj, fot. KPP Proszowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here