Bezpłatne badania USG dla rolnika. Gdzie i kiedy?

Rolnicy, także ci emerytowani, oraz ich rodziny z województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego mogą skorzystać z darmowych badań USG jamy brzusznej i USG tarczycy. Takie badania przeprowadzane będą w 90 miejscowościach w tych województwach od września do października.

 

\"rolnictwo,

 

Badania USG odbywać się będą w godzinach od 9.00 do 17.00 w mobilnych gabinetach USG, oznakowanych logotypami MRiRW, KRUS i FS, które odpowiednio wcześnie dojeżdżać będą do wyznaczonego harmonogramem miejsca. W każdej z miejscowości mobilny gabinet będzie przebywał jeden dzień, w czasie którego planowane jest przebadanie około 38 osób.

Rejestracja na badania prowadzona jest telefonicznie pod nr bezpłatnej infolinii 800 177 333, gdzie osoby zainteresowane otrzymają informacje na temat terminów badań oraz przygotowania się do nich.

Warunkiem udziału w badaniach jest dostarczenie w dniu badania do mobilnego gabinetu USG aktualnego zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu bądź ustalonym prawie do emerytury lub renty z KRUS, okazanie dowodu tożsamości oraz podpisanie zgody na badania. Po przeprowadzonych badaniach każdy otrzyma wyniki oraz kierunkowe informacje dotyczące dalszego postępowania.

Informacje na temat badań można również uzyskać w najbliższych placówkach terenowych KRUS lub Oddziałach Regionalnych KRUS w Lublinie, Warszawie i Białymstoku.

Terminarz badań

    województwo lubelskie: 14 września – 23 października 2015 r.
    województwo mazowieckie: 21 września – 30 października 2015 r.
    województwo podlaskie: 21 września – 30 października 2015 r.

Szczegółowy harmonogram badań

Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego. Finansowany jest z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i realizowany we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com/Michael Coghlan

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here