PiS chce ubezpieczeń rolników i obrony polskiej ziemi

PiS zaprezentował w sobotę swój pomysł na ubezpieczenia rolników i na obronę polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców. PiS zapowiada, że jeśli wygra wybory, jako pierwsze sprawy dotyczące rolnictwa, uporządkuje właśnie te dwie kwestie.

 

\"rolnictwo,

Kandydatka tej partii na premiera i wiceprezes PiS Beata Szydło poinformowała, że PiS przygotował projekt ustawy o ubezpieczeniach dla rolników.

– To ustawa, która rozszerza zakres pomocy i ubezpieczeń, która da poczucie bezpieczeństwa rolnikom prowadzącym firmy rodzinne, przedsiębiorstwa rolne, gospodarstwa rolne, że będą mogli spokojnie bez względu na to, jaki będzie czas, będą mogli nie martwić się – powiedziała Szydło.
 
PiS zapowiada także zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego.

– W zachodniopomorskim – tam jest ta grupa, która zaczęła ten głośny krzyk: "brońcie polskiej ziemi". I trzeba wreszcie powiedzieć jasno i uczciwie: że trzeba wprowadzić rozwiązania ustawowe, które dadzą właśnie tę możliwość obrony polskiej ziemi, żeby polska ziemia, która jest przeznaczana do działalności rolniczej nie była wyprzedawana na inną działalność" – mówiła Beata Szydło.
 
Czytaj także:
Szydło: zniwelujemy zróżnicowanie na polskiej wsi i doprowadzimy do wyrównania dopłat
Prezydent na Jasnej Górze: Polscy rolnicy nigdy nie zawiedli

Zdaniem Szydło, kolejnym wielkim zadaniem rządu jest zmiana systemu dopłat bezpośrednich, który "niesprawiedliwie traktuje polskich rolników w porównaniu z rolnikami niemieckimi czy francuskimi".

oprac. Kamila Szałaj
Redakcja AgroNews, fot.Prawo i Sprawiedliwość

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here