Bułgaria: O wizji rolnictwa w Europie

Podsekretarz stanu Adam Nowak wziął dzisiaj udział w konferencji pn. „Europejskie Porozumienie Rolników: Wizja Europejskiej Partii Ludowej dla rolnictwa w Europie”, która odbyła się w Płowdiw, w Bułgarii. Organizatorem konferencji jest Europejska Partia Ludowa (EPP).

Bułgaria: O wizji rolnictwa w Europie

Protesty rolników

Podczas wystąpienia wiceminister Nowak poruszył kwestie związane z Europejskim Zielonym Ładem.

– Rolnicy potrzebują opieki ze strony Unii Europejskiej. Wprowadzanie rygorystycznych norm i wyzwań środowiskowych nie jest drogą do wypracowania porozumienia – powiedział Podsekretarz Stanu.

Wiceminister podkreślił, że unia Europejska powinna rozważyć dobrowolność stosowania wymagań Zielonego Ładu i zapewnić rolnikom odpowiednią rekompensatę finansową za ich stosowanie.

– Decyzje dotyczące przyszłości europejskiego rolnictwa – na każdym etapie – muszą być podejmowane w dialogu z protestującymi, a nie w czterech ścianach unijnych instytucji – zaznaczył Wiceminister.

Opłacalność produkcji rolnej

Podsekretarz stanu Adam Nowak wyraził przekonanie, że w obecnej trudnej sytuacji konieczne jest wzmacnianie i stabilizacja dochodów rolników.

– Jeżeli produkcja rolna nie będzie opłacalna, rolnicy nie będą mogli korzystać z nowoczesnych technologii, takich jak rozwiązania rolnictwa 4.0. To sprawi, że konkurencyjność europejskiego rolnictwa będzie systematycznie spadać – powiedział wiceminister Nowak.

Dopłaty bezpośrednie

Jak zauważył wiceminister Adam Nowak, przez wiele lat stawki płatności bezpośrednie nie były poddawane indeksacji – Musimy dyskutować na ten temat. To znaczący instrument wsparcia w sytuacji rosnących kosztów produkcji – zaznaczył podsekretarz stanu Adam Nowak.

Pozostałe tematy

Wiceszef polskiego resortu rolnictwa poruszył również tematy związane z potrzebą wyrównania standardów produktów rolno-spożywczych niezależnie od kraju pochodzenia oraz unormowania relacji handlowych z pastwami trzecimi.

O wydarzeniu

Dzisiejsza konferencja w Bułgarii była jedną z cyklu konferencji zatytułowanych „Europejskie Porozumienie Rolników: wizja EPP dla rolnictwa w Europie”. Jej celem jest dalszy rozwoju dialogu między rolnikami a politykami w Unii Europejskiej.

Zostaw komentarz

  1. Sam fakt dyskusji na ten temat oznacza moim zdaniem niewłaściwe podejście do tematu. Dyskusja z okupantem na temat złagodzenia formy okupacji jest błędem. Nikt w UE w czasie, kiedy wchodziliśmy do wspólnoty nie mówił o zielonym ładzie, wspólnej polityce rolnej, klimatycznej, motoryzacyjnej, budynkowej i tysiącu innych wymysłach. Na to się nie umawialiśmy. Po prostu. Precz z tymi fanaberia mi. Skoro UE uważa, że jest wspólnotą niezależnych państw, to my, jako niezależne państwo mamy gdzieś te wymysły. Po prostu. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics