Cel programu

Program Stypendiów Pomostowych jest jedynym pozarządowym programem stypendialnym w Polsce o tak dużej skali. Zapoczątkowany został w 2002 roku, a jego celem jest zniwelowanie dysproporcji w dostępie do szkolnictwa wyższego między młodzieżą pochodzącą ze wsi, a tą z dużych miast. Ponadto celem inicjatywy jest ułatwienie tej młodzieży podjęcie decyzji o kontynuacji kształcenia się na stacjonarnych studiach magisterskich jednolitych bądź dwustopniowych na polskich uczelniach państwowych.

 

\"Cel

 

Oprócz młodzieży ze środowisk popegeerowskich o stypendia mogą też ubiegać się uczestnicy finałów olimpiad przedmiotowych, wychowankowie rodzin zastępczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także laureaci konkursu Dyplom Marzeń posiadający rekomendacje lokalnych organizacji pozarządowych.
Wszelkie informacje dotyczące Programu Stypendiów Pomostowych, w tym Regulamin, znajdują się na stronie internetowej: www.stypendia-pomostowe.pl. Na tej samej stronie można również znaleźć odnośnik do wykazu Oddziałów Terenowych ANR, które udzielają szczegółowych informacji.

Źródło: Agencja Nieruchomości Rolnych,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here