Centralne Targi Rolnicze: premiery, konferencje i tłumy gości

Już po raz czwarty na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego – Ptak Warsaw Expo, odbyły się Centralne Targi Rolnicze – Największe Targi Nowoczesnych Technologii dla Rolnictwa. 

Honorowy Patronat nad targami objęła Grupa Kapitałowa ORLEN.

Tegoroczna edycja Wydarzenia, podobnie jak te wcześniejsze, organizowana była pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwa Środowiska. Centralne Targi Rolnicze były doskonałym miejscem podejrzenia nowoczesnych produktów, rozwiązań i usług dedykowanych temu sektorowi.

− Rolnictwo stoi dziś na cywilizacyjnym zakręcie. Musi przyjąć na siebie szereg nowych funkcji. Tendencja, jaka teraz jest na świecie, szczególnie w Unii Europejskiej, to model rolnictwa zrównoważonego. To zmiany, które będą w większym stopniu wpływały pozytywnie na przyrodę i ją chroniły – mówił minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas otwarcia Centralnych Targów Rolniczych w Nadarzynie.

Na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji. Wśród nich zawody Puchar Polski Agro Strongman czy pierwszy w Polsce Festiwal Youtuberów Rolniczych „Agrocon” jest kolejną z atrakcji, przygotowaną dla Odwiedzających.

Centralne Targi Rolnicze jak co roku doceniły innowacyjne produkty eksponowane na targach. Zwycięzcy zostali uhonorowani prestiżowymi statuetkami Złotego Żurawia Rolnictwa.

Wręczone zostały także prestiżowe tytuły i nagrody zwycięzcom konkursów: Rolnik Roku Polski, Sołtys Roku, Gospodyni Roku, Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Roku i Gospodarstwo Agroturystyczne Roku.

Kolejna edycja targów już za rok: 28-30 stycznia 2021.

Redakcja AgroNews, fot. Marta Nowak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here