Europosłowie chcą wprowadzić podatek od mięsa

W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata w sprawie podwyższenia cen mięsa w Unii Europejskiej. W ten sposób hodowcy zwierząt mają zrekompensować koszty związane z emisją dwutlenku węgla. Jeśli przepisy wejdą w życie, za wołowinę i wieprzowinę trzeba będzie zapłacić dużo więcej.

podatek od mięsa, wołowina, wieprzowina, mięso, parlament europejski

Europosłowie chcą wprowadzić podatek od mięsa

Jak informuje “Rzeczpospolita”, w Parlamencie Europejskim 5 lutego zaplanowano debatę nad propozycją sprawiedliwego ustalania cen mięsa, znaną również jako”opłata środowiskowa” (z ang. sustainability charge).

– Mówi o niej raport przygotowany przez Koalicję TAPP, w skład, której wchodzą wiodące organizacje rolnicze, zdrowotne i ekologiczne – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Tony skażonego mięsa drobiowego z Polski znów trafiły do Bułgarii

Według założeń projektu hodowcy bydła i rolnicy poniosą koszty związane z emisją dwutlenku węgla przez zwierzęta. Podatek od mięsa ma przynieść ok. 32 mln euro rocznie.

oprac. Kamila Szałaj, Redakcja AgroNews, na podst. www.rp.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 + 9 =

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
6,510SubskrybującySubskrybuj

ASF pustoszy małe hodowle

Afrykański Pomór Świń zaczął atakować małe gospodarstwa. W trzech nowo potwierdzonych ogniskach zutylizowano 64 świnie.  Główny Lekarz Weterynarii poinformował o stwierdzeniu 37-39 ogniska afrykańskiego pomoru...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE