Ceny mięsa w marcu tylko nieznacznie niższe niż przed rokiem

Indeks cen mięsa FAO wyniósł w marcu średnio 113,0 punktów, co oznacza wzrost o 1,9 punktu (1,7 procent) w porównaniu z lutym i drugi z rzędu miesięczny wzrost. Marcowy wskaźnik cen mięsa kształtował się zaledwie o 1,7 punktu (1,5 proc.) poniżej wartości sprzed roku.

Ceny mięsa w marcu tylko nieznacznie niższe niż przed rokiem

Międzynarodowe ceny mięsa drobiowego wzrosły w marcu, czemu sprzyjał utrzymujący się stały popyt na import ze strony wiodących krajów importujących, pomimo wystarczających dostaw, głównie utrzymywanych w wyniku ograniczenia ognisk ptasiej grypy w głównych krajach produkujących.

Wzrosły także ceny wieprzowiny, co jest głównie efektem wyższego popytu wewnętrznego przed świętami wielkanocnymi, pomimo zwiększonych dostaw, szczególnie w Europie Zachodniej.

W marcu światowe ceny wołowiny w dalszym ciągu rosły, głównie ze względu na zwiększone zakupy dokonywane przez wiodące kraje importujące.

Z kolei międzynarodowe ceny mięsa owczego spadły drugi miesiąc z rzędu, głównie w wyniku wzrostu dostaw przekraczającego poziomy sezonowe, szczególnie z Australii.

Indeks światowych cen mięsa FAO od 2018 roku:

Andrzej Bąk
Źródło: FAO

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics