Chcieli kupić nawozy, a stracili ponad 400 tysięcy złotych

Ponad 400 tysięcy złotych stracił właściciel firmy rolniczej, który chciał kupić nawozy sztuczne. Pomimo przelania pieniędzy rzekomej firmie zajmującej się ich sprzedażą, do chwili obecnej pokrzywdzony nie otrzymał zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki.

Chcieli kupić nawozy, a stracili ponad 400 tysięcy złotych
Chcieli kupić nawozy, a stracili ponad 400 tysięcy złotych

Oszustwo podczas zakupu nawozów sztucznych

Wczoraj do bielskich policjantów zgłosiła się przedstawicielka firmy rolniczej z powiatu bielskiego i poinformowała o oszustwie podczas zakupu nawozów sztucznych. Kobieta powiedziała, że w połowie marca skontaktował się z nimi telefonicznie mężczyzna. Rozmówca podał się za przedstawiciela firmy handlującej nawozami sztucznymi i zaoferował do sprzedaży towar. Właściciel firmy postanowił kupić u niego nawozy na łączną kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Zgodnie z ustaleniami, towar miał być dostarczony do kupującego po wpłaceniu przez niego całej kwoty. Po konsultacji z pracodawcą, pracownicy firmy wpłacili żądaną kwotę ponad 400 tysięcy złotych na konto podane przez mężczyznę i oczekiwali na dostarczenie zamówionego towaru. Niestety zamówione nawozy nie dotarły do powiatu bielskiego, a po pewnym czasie kontakt ze sprzedającym „urwał się”.

Policjanci apelują o rozsądek przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Warto być czujnym i ostrożnym, aby nie dochodziło do takich sytuacji.

Źródło i fot.: KPP Bielsk Podlaski

Poprzedni artykułNowy Dyrektor Generalny KOWR
Następny artykułNa stacjach znowu drożej

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE