Ciężarówka staranowała traktor

13 lutego 2018 r. po godz. 11 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 78 w miejscowości Chlewice, gmina Moskorzew. Po dojeździe na miejsce zdarzenia (DK 78) stwierdzono zderzenie samochodu ciężarowego  z ciągnikiem rolniczym z przyczepą. 

 

Pojazdy znajdowały się częściowo na drodze blokując jeden pas ruchu. Podróżowali nimi tylko kierowcy. Działania straży polegały  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, określeniu zagrożeń,  odłączeniu akumulatorów w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym, pomocy przy załadunku traktora na lawetę oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy ciągnika rolniczego. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego poszkodowanego przekazano pod opiekę ratowników medycznych. Został on przewieziony ambulansem do szpitala. 

Traktor zniszczony

W trakcie działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo śledczych przez Policję samochód ciężarowy samodzielnie odjechał  na pobliski parking. Z uwagi na duże uszkodzenia traktora, uniemożliwiające jego jazdę (oderwana tylna oś), na miejsce zadysponowano dźwig i specjalistyczną lawetę.  Traktor przy użyciu dźwigu został załadowany na nią i odholowany z miejsca zdarzenia.  Następnie przystąpiono do usunięcia pozostałości powypadkowych oraz neutralizacji i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W akcji ratowniczej, wzięły udział m.in. : 3 samochody ratowniczo–gaśnicze i specjalne PSP (JRG Włoszczowa i JRG Jędrzejów), jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z OSP Moskorzew –  razem 15 strażaków-ratowników PSP  i  OSP, zespół Państwowego Ratownictwa Medycznego i Policja.

opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański
Źródło: http://wloszczowa.straz.kielce.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here