CLAAS, 365FarmNet i John Deere razem dla rolnictwa

Dotychczas rolnicy i usługodawcy dysponujący mieszaną flotą maszyn mogli rejestrować, przetwarzać i dokumentować swoje dane wyłącznie za pomocą odpowiednich urządzeń i portali internetowych poszczególnych producentów. Teraz wszystko się zmienia dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu DataConnect.

Stworzona przez firmy CLAAS, 365FarmNet i John Deere usługa DataConnect jest pierwszym bezpośrednim, działającym niezależnie od producenta rozwiązaniem typu cloud-to-cloud. Podobnie jak w przypadku systemu ISOBUS, klienci mogą wymieniać dane za pomocą wspólnego interfejsu, a także kontrolować i monitorować całą flotę maszyn przy użyciu ulubionego systemu.

Ten nowy poziom tworzenia sieci przynosi rolnikom wyraźną wartość dodaną. Opracowujemy nowe standardy cyfrowe ponad granicami firmy, potwierdzając rolę technologii rolniczej jako siły napędowej innowacjimówi Thomas Böck, Prezes Zarządu CLAAS.

Od teraz użytkownicy mogą wybrać preferowaną platformę danych określonego producenta przy zachowaniu możliwości przesyłania danych z innych maszyn za pośrednictwem nowego interfejsu. Oznacza to, że dane są nadal dostępne portalach CLAAS TELEMATICS, 365FarmNet oraz w Centrum Operacyjnym John Deere, lecz teraz mogą być wymieniane w czasie rzeczywistym między chmurami. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest to, że wszystkie niezbędne konfiguracje maszyn są dostępne w jednym systemie.

DataConnect umożliwia wymianę wszystkich istotnych danych dotyczących maszyn, w tym aktualną i historyczną lokalizację maszyny, poziom paliwa w zbiorniku, bieżący stan pracy oraz prędkość jazdy do przodu. Planowane jest również wprowadzenie możliwości przesyłania danych agronomicznych.

 Jeden system, wiele możliwości

Dzięki DataConnect, zaangażowane firmy mogą również udostępniać spostrzeżenia na temat korzystania z komunikacji typu cloud-to-cloud w ramach trwających projektów Fundacji ds. Urządzeń Elektronicznych w Rolnictwie (AEF). Architekturę nowego interfejsu zaprojektowano tak, aby obsługiwała istniejące standardy przemysłu.

Pierwszy wgląd w działanie DataConnect będzie możliwy na stoiskach CLAAS, 365FarmNet i John Deere na targach AGRITECHNICA 2019 w listopadzie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, producentów maszyn rolniczych i dostawców oprogramowania, jak również stowarzyszenia i komitety normalizacyjne do pomocy w rozwoju istniejącego interfejsu. Oficjalne uruchomienie planowane jest na lato 2020 roku.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE