Concordia Polska Grupa Generali wspiera bezpieczeństwo na wsi

Concordia Polska Grupa Generali po raz kolejny została partnerem strategicznym internetowej edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy i Krajowym Ośrodkiem Wsparcia. Od 2018 roku współorganizatorem jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. XVIII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne uzyskał Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

W siedemnastu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 20 tysięcy gospodarstw indywidualnych. Laureaci Konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.  Zwycięzca siedemnastej edycji został uhonorowany ciągnikiem o mocy 55 KM.

Konkurs jest jednym z wielu działań prewencyjnych prowadzonych przez Kasę na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz rozpowszechnianie informacji dotyczących zapobiegania wypadkom przy pracy rolniczej i rolniczym chorobom zawodowym.

Etapy konkursu

Przewidziane są trzy etapy:

  • regionalny,
  • wojewódzki
  • centralny.

Do etapu centralnego przejdzie tyko 16 gospodarstw – po jednym najbezpieczniejszym w każdym województwie.

Tylko do 23 kwietnia można zgłaszać gospodarstwa

  • Do 23 kwietnia można zgłaszać gospodarstwa do udziału w konkursie.
  • 25 czerwca nastąpi zakończenie etapu wojewódzkiego Konkursu.
  • W lipcu i sierpniu komisja konkursowa będzie wizytowała gospodarstwa finałowe.


Internetowa edycja konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Telewizja Interaktywna AgroNews już od 11 lat jako partner Ogólnokrajowego Konkursu KRUS „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”, edukuje i informuje rolników o zasadach ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym.

Na portalu AgroNews.com.pl wspólnie z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz partnerem strategicznym edycji internetowej firmą Concordia Polska Grupa Generali zostanie przeprowadzony konkurs internetowy w kategorii gospodarstw indywidualnych. Spośród 16 najbezpieczniejszych gospodarstw wybranych przez komisję konkursową w etapie centralnym, nasi widzowie wybiorą jedno – najbezpieczniejsze ich zdaniem gospodarstwo rolne.

O tym dlaczego Concordia Polska Grupa Generali zdecydowała się zostać partnerem internetowej edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” i jaka misja przyświeca firmie w tym zakresie opowiada Krzysztof Mrówka, dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych w Concordii Polska Grupa Generali.

Już kolejny rok Concordia Polska Grupa Generali jest partnerem konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne. Dbanie o bezpieczeństwo jest częścią naszego DNA. Wpisuje się to w naszą misję bycia blisko klienta nie tylko po szkodzie, ale na długo przed jej powstaniem. Edukujemy, wyjaśniamy, przestrzegamy i wspieramy. Naszym celem jest bycie partnerem na całe życie dla naszych klientów. Ten konkurs to wspaniała możliwość docenienia ciężkiej pracy wszystkich uczestników, ale także sposobność do dzielenia się wiedzą i skorzystania z dobrych, już wypróbowanych praktyk.

Działalność rolnicza narażona jest na wiele nieprzewidywalnych zjawisk, a każdy z żywiołów może dokonać ogromnych szkód, czasem w mgnieniu oka. Dla rolnika prewencja jest nie tylko konieczna, ale powinna być priorytetem wśród zadań do wykonania. Jeśli przedsiębiorca rolny w porę nie zadba o bezpieczeństwo swoje, swojej rodziny i nie zabezpieczy gospodarstwa – dorobek życia i płynność finansowa mogą zostać utracone szybko i na długo, a wyjść z takich kłopotów samodzielnie jest bardzo trudno. Zastanawianie się każdego dnia czy dzisiaj będzie grad, nawałnica, a może przymrozki, które zniszczą całe plony w jednej chwili, nie jest czymś, co ktokolwiek z nas chciałby robić. Śledzenie prognozy pogody jest dziś oczywistym zajęciem, ale w obliczu zmieniającego się klimatu nie jesteśmy w stanie przewidzieć bardzo gwałtownych zjawisk pogodowych i ich konsekwencji. Huragan działa kilka minut i potrafi zniszczyć absolutnie wszystko, co znajdzie się w jego zasięgu. Pożar, powódź, choroba zwierząt – wszystko to może przyjść nagle i niespodziewanie. Złodziej też nie uprzedza o swoim nadejściu. Praca w polu wymaga skupienia, planowania zabiegów, uważnej obserwacji roślin, a hodowla zwierząt – uważności na ich dobrostan – nie ma tu miejsca na zamartwianie się. Prewencja to nie wróżenie z fusów czy oczekiwanie na deszcz. Prewencja to podejmowanie realnych działań, które mogą zapobiec powstaniu wielu kłopotów, albo ograniczyć skutki finansowe zdarzenia, które spowoduje szkody. Przedsiębiorcy rolni, którzy biorą udział w tym konkursie wiedzą, jak to robić.

Przed wieloma zdarzeniami można się skutecznie ochronić i w porę podjąć działania, by zniwelować ich skutki. Bezpieczne gospodarstwo rolne to także odpowiedzialne zarządzanie ryzykiem, co idzie w parze z jego kompleksową ochroną ubezpieczeniową.

Poczucia bezpieczeństwa nie widać, ale doskonale je czuć. Concordia Polska Grupa Generali pomaga swoim klientom czuć się bezpiecznie.

 

Relacja ze spotkania Laureatów XVII edycji z Prezydentem RP w BelwederzeRelacja z uroczystego finału XVII edycji Konkursu w Bednarach.

Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen + 2 =

Video thumbnail
Sprzedaj plony do PROCAM – zapraszamy na film z załadunku statków zbożem w porcie
07:11
Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,166FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,353ObserwującyObserwuj
5,870SubskrybującySubskrybuj

Ministerstwo rolnictwa pracuje nad ustawą o rodzinnym gospodarstwie rolnym

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda spotkał się z członkami Prezydium Porozumienia Rolniczego.  Tematem przewodnim było przedstawienie przez przewodniczących poszczególnych zespołów działających w...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE