Corteva Agriscience wręczyła mikrogranty wartości 20 tys. USD w ramach programu TalentA

Zakończyła się pierwsza polska edycja programu wsparcia dla kobiet wiejskich TalentA organizowanego przez Corteva Agriscience. I miejsce i finansowanie wysokości 10 000 USD otrzymała Alicja Kożuch na projekt „Aktywne kobiety na wsi”. II miejsce z grantem o wartości 6 000 USD zostało przyznane Teresie Kwasiżur na realizację cyklu warsztatów edukacyjnych dla kobiet z terenów wiejskich „Z tradycją mi po drodze – wiem skąd pochodzę”. Natomiast III miejsce i grant 4 000 USD został przyznany Elżbiecie Moskowicz na projekt uporządkowania i nasadzeń roślin w przestrzeni publicznej.

Laureatki programu TalentA

Zwycięski projekt „Aktywne kobiety na wsi” zostanie zrealizowany w miejscowości Kniążyce w województwie podkarpackim. W jego ramach powstanie siłownia zewnętrzna, a lokalne Koło Gospodyń Wiejskich w Pikulicach otrzyma zestaw narzędzi ogrodniczych oraz akcesoria kuchenne, które będą wykorzystywane w trakcie spotkań kobiet.

Corteva Agriscience wesprze finansowo także warsztaty edukacyjne „Z tradycją mi po drodze – wiem skąd pochodzę”. W trakcie serii szkoleń i wyjazdów studyjnych kobiety wiejskie z gminy Krzywcza w województwie podkarpackim będą miały okazję dowiedzieć się jak wykorzystać płody rolne (warzywa, owoce, zioła), aby wzbogacić ofertę swojego gospodarstwa rolnego, rozszerzyć działalność oraz zwiększyć zyski.

Trzeci mikrogrant trafi do podkarpackiej miejscowości Młodowice i zostanie przeznaczony na uporządkowanie terenu przy rondzie i zagospodarowanie placu zabaw. W ramach mikrograntu zostanie sfinansowany zakup kopaczki, drzew, krzewów i traw ozdobnych.

„Doceniliśmy projekty, które pomogą kobietom wiejskim rozwijać się, a równocześnie sprzyjają integracji społeczności lokalnych, – mówi Justyna Bernat, Marketing Communications Consultant w Corteva. – „Siłownia zewnętrzna, warsztaty edukacyjne oraz projekt nasadzeń roślin w przestrzeni publicznej realizują te cele, dlatego uznaliśmy, że warto je wesprzeć finansowo.”

Uroczysta gala ogłoszenia laureatek konkursu na mikrogranty odbyła się 16 września br. w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie. Nagrody wręczył Przemysław Szubstarski, dyrektor Corteva Agriscience Polska. Oprócz uczestniczek programu TalentA, w spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele samorządów lokalnych z Podkarpacia m.in. wicestarosta powiatu przemyskiego – Marek Kudła oraz przewodniczący rady powiatu przemyskiego – Wojciech Bobowski, a także wójtowie gmin Przemyśl, Krasiczyn, Medyka, Orły, Stubno, Żurawica, Krzywcza i Bircza.

Nowe Centrum Technologii Nasiennych Corteva Agriscience

W pierwszej polskiej edycji programu TalentA uczestniczyło 30 kobiet, które wzięły udział w 19 szkoleniach i wyjeździe studyjnym. Projekt był realizowany w województwie podkarpackim we współpracy z Grupą Lokalną „Ziemia Przemyska”.

Źródło: Corteva Agriscience Polska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics