Corteva Agriscience: Zwiększenie europejskiej produkcji roślin białkowych wymaga konkretnych rozwiązań

Corteva Agriscience: Zwiększenie europejskiej produkcji roślin białkowych wymaga konkretnych rozwiązań

Zrównoważony rozwój i produktywność muszą iść w parze i nie mogą się wzajemnie wykluczać

„Interesariusze branży rolniczej muszą zjednoczyć wysiłki, aby poprawić wyniki i osiągnąć bardziej zrównoważone rezultaty w zakresie wzrostu produkcji białka roślinnego, oferując europejskim rolnikom nowe sposoby dostosowania podaży do zmieniającego się popytu,” –  powiedział Andre Negreiros, lider Corteva Agriscience w Europie Środkowo-Wschodniej, podczas dyskusji panelowej ”Perspektywy potencjału wzrostu i zestaw narzędzi dla rolników w zakresie roślin wysokobiałkowych UE” na 68. publicznym dorocznym spotkaniu Europejskiej Federacji Producentów Pasz FEFAC, które odbyło się w Brukseli ostatniego dnia maja.

Uprawa roślin wysokobiałkowych w Europie ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju

Podczas wydarzenia, eksperci branżowi Komisji Europejskiej i paneliści dyskutowali na temat opłacalnych i zrównoważonych kierunków rozwoju unijnego przemysłu hodowlanego i paszowego. Uczestnicy debaty zgodzili się, że uprawa roślin wysokobiałkowych w Europie ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju, ponieważ znacznie zmniejsza ślad węglowy związany z transportem i zależność od importu spoza UE. Promując lokalne rolnictwo, zwiększamy naszą samowystarczalność i wspieramy rolników. To lokalne podejście jest zgodne ze zobowiązaniem UE do zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym i pomaga osiągnąć cele klimatyczne poprzez minimalizację emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu dostaw” – powiedział Andre Negreiros podkreślając, że europejski sektor białka roślinnego musi być konkurencyjny, wysokiej jakości i odporny na liczne wyzwania gospodarcze, środowiskowe, klimatyczne i technologiczne.

„Potrzebujemy spójnych polityk, europejskiej i państw członkowskich, które będą stymulować rozwój i zachęcać do krajowej produkcji roślin białkowych. Działania te równocześnie zwiększają różnorodność upraw i zmniejszają ślad węglowy”, – dodał Andre, który podkreślił konieczność zapewnienia długoterminowego wsparcia dla rolników produkujących białko roślinne. Pomoc ta ma pozwolić rolnikom zachować pozycję konkurencyjną na rynku. Ważne są też inwestycje w zakresie badań i rozwoju, które umożliwią wykorzystanie najbardziej zaawansowanych metod hodowli, w tym nowych technik genomicznych (NGT). Istotne jest też edukowanie konsumentów na temat zrównoważonych praktyk produkcji rolnej w UE oraz korzyści płynących ze zróżnicowanej i zbilansowanej diety, która obejmuje żywność na bazie białka roślinnego.

Jako globalna firma rolnicza, która pomaga rolnikom maksymalizować wydajność i reagować na zmieniające się warunki na ich polach, Corteva konsekwentnie wzbogaca portfolio produktów stworzonych w celu wzmocnienia bezpieczeństwa żywnościowego i wspierania przejścia na paliwa odnawialne. Każdego dnia firma inwestuje prawie 4 miliony dolarów w badania i rozwój, aby oferować rolnikom na całym świecie dostęp do najnowszych technologii.

Źródło: Corteva Agriscience

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics