Corteva ma za sobą bardzo dobry rok 2022

Spółka Corteva przedstawiła raport dotyczący wyników finansowych za czwarty kwartał 2022 roku oraz cały fiskalny rok 2022 zakończony w dniu 31 grudnia 2022 r.

Corteva ma za sobą bardzo dobry rok 2022

Najważniejsze wyniki za cały rok 2022

• Sprzedaż netto za cały rok 2022 wzrosła o 11% w porównaniu do roku poprzedniego, przynosząc zyski w obu segmentach. W tym samym okresie sprzedaż organiczna zwiększyła się o 15%, przynosząc zyski we wszystkich regionach.
Sprzedaż nasion netto wzrosła o 7%, zaś sprzedaż organiczna o 9%, wykazując istotne zyski dla kukurydzy w Ameryce Łacińskiej i soi w Ameryce Północnej2, częściowo zrównoważone zmniejszeniem areału uprawy kukurydzy oraz wolumenu rzepaku w Ameryce Północnej2. Cena na całym świecie wzrosła o 9% ze względu na dalszą realizację firmowej strategii stosunku wartości do ceny oraz konieczność uwzględnienia wyższych nakładów.
Sprzedaż netto dla środków ochrony roślin wzrosła o 17%, zaś sprzedaż organiczna o 20%, we wszystkich regionach przynosząc szeroko zakrojone zyski. Wzrost wolumenu wynikał z dalszego wprowadzania nowych produktów, w tym herbicydów EnlistTM i z rodziny ArylexTM oraz insektycydu z rodziny IsoclastTM. Wzrost cen odzwierciedlał sprawną realizację we wszystkich regionach w odpowiedzi na inflację kosztów.
• Dochód obliczony wg standardów GAAP oraz zysk na akcję (EPS) z działalności kontynuowanej wyniósł odpowiednio 1,22 miliarda USD i 1,66 USD na akcję za cały rok 2022, czyli mniej niż w poprzednim roku, co wynikało z niższych świadczeń niepieniężnych związanych z historycznymi planami emerytalnymi. Operacyjny EBITDA1 oraz operacyjny zysk na akcję1 wyniosły odpowiednio 3,22 miliarda USD i 2,67 USD na akcję. Dobra realizacja cen, wzrost wolumenu we wszystkich regionach oraz działania zwiększające wydajność zostały częściowo zrównoważone przez inflację i niekorzystne trendy walutowe.
Spółka przedstawiła wytyczne na cały rok 2023 i spodziewa się sprzedaży netto w zakresie od 18,1 miliarda USD do 18,4 miliarda USD. Zgodnie z oczekiwaniami operacyjny EBITDA1 osiągnie wartość z zakresu od 3,4 miliarda USD do 3,6 miliarda USD. Zgodnie z oczekiwaniami operacyjny zysk na akcję osiągnie wartość z zakresu od 2,70 USD do 2,90 USD na akcję.
Spółka liczy, że w 1. połowie roku 2023 zamknie ogłoszone wcześniej przejęcia firm Stoller i Symborg.

Corteva przejmuje jedną z największych firm biologicznych w branży

1. Sprzedaż organiczna, operacyjny zysk na akcję i operacyjny EBITDA są miarami niewchodzącymi w zakres standardów GAAP. Bardziej szczegółowe omówienie znajduje się na stronie A-5. 2. Ameryka Północna oznacza USA i Kanadę. EMEA to Europa, Bliski Wschód oraz Afryka. 3. Spółka nie podaje najbardziej porównywalnego wskaźnika wg standardów GAAP na zasadzie perspektywicznej. Bardziej szczegółowe omówienie znajduje się na stronie 6. 4. Soję Enlist E3™ opracowują wspólnie Corteva Agriscience LLC i MS Technologies™.

Źródło i fot.: Corteva Agriscience

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nieszczęśliwy wypadek przy załadunku drewna

11 czerwca w kompleksie leśnym w m. Brzozowica Duża doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową wypadkowi uległ 28-latek, który Lotniczym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics