Corteva przejmuje jedną z największych firm biologicznych w branży

Corteva podpisała ostateczną umowę przejęcia spółki Stoller, z siedzibą w Houston w Teksasie, jednej z największych firm biologicznych w branży. Dzięki działalności w ponad 60 krajach i prognozowanym przychodom ze sprzedaży za rok 2022 przekraczającym 400 milionów dolarów, przejęcie Stoller zapewni Cortevie natychmiastowe zwiększenie skali działania i rentowności oraz wzrost zysku operacyjnego.

Corteva przejmuje jedną z największych firm biologicznych w branży

Nowy kontrakt wzmacnia zaangażowanie Cortevy w dostarczanie rolnikom produktów biologicznych, które uzupełniają konwencjonalne środki ochrony roślin i pozwalają im dostosować praktyki rolnicze do zmieniających się oczekiwań rynku. Stoller cieszy się znakomitą reputacją. Firma ma mocne relacje z rolnikami. Spółka realizuje model sprzedaży, który bazuje na kreowaniu popytu poprzez dzielenie się wiedzą z kanałem sprzedaży oraz rolnikami. Sukces rynkowy Stollera jest pochodną doskonałych efektów jej produktów w terenie.

 “Produkty biologiczne to rozwiązania, które, uzupełniając konwencjonalne środki ochrony roślin, pomagają sprostać globalnym wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem żywności i zmianami klimatycznymi. Stoller jest liderem w segmencie produktów biologicznych, zarówno ze względu na swoją obecną pozycję, jak i potencjał ekspansji rynkowej, a jednocześnie zapewnia atrakcyjne możliwości wzrostu przychodów i  zysków,” – powiedział Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva Agriscience. – „Przejęcie pozwoli Cortevie rozszerzyć i przyspieszyć działania w zakresie rozwoju portfolio produktów biologicznych oraz stać się jednym z największych graczy na tym szybko rozwijającym się rynku.”

Rynek produktów biologicznych będzie rósł

Z prognoz wynika, że rynek produktów biologicznych będzie rósł rocznie w jednocyfrowym tempie do 2035 roku i ma osiągnąć w tym czasie 25 proc. całego rynku środków ochrony roślin. W ciągu zaledwie trzech lat Corteva rozwinęła światowej klasy biznes biologiczny. To efekt wdrażania strategii rozwoju bazującej na wprowadzaniu innowacji zarówno w wewnętrznych strukturach firmy, jak i współpracy w z podmiotami zewnętrznymi w zakresie badań i rozwoju, zawieraniu umów licencyjnych i dystrybucyjnych oraz przejęciach.

W ponad 50-letniej historii firmy z powodzeniem pomagaliśmy rolnikom na całym świecie zwiększać zyskowność ich gospodarstw rolnych, równocześnie umożliwiając im działać zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że teraz możemy połączyć siły z firmą Corteva, ponieważ mamy taką samą wizję wspierania rolników w produkcji zdrowej żywności,” – powiedział Guillermo de la Borda, dyrektor generalny firmy Stoller. – „Razem staniemy się jednym z najbardziej zaufanych dostawców rozwiązań biologicznych.”

Umowa z firmą Stoller jest drugim przejęciem przez Cortevę spółki z branży biologicznej. Wcześniej Corteva kupiła hiszpańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne Symborg, producenta mikrobiologicznych środków wiążących azot atmosferyczny. Corteva połączy uzupełniające się zaplecze handlowe i techniczne firm Stoller oraz Symborg w strategii rozwoju swoich produktów biologicznych.

Cena zakupu firmy Stoller wynosząca 1,2 miliarda USD stanowi około 12-krotność wartości spółki i bazuje na oczekiwanym zysku operacyjnym spółki na rok 2022 w ujęciu jednostkowym. Sprzedaż zostanie zamknięta w momencie finalizacji transakcji i jest planowana na pierwszą połowę 2023 roku, po uzyskaniu zgód regulacyjnych i spełnieniu zwyczajowych warunków finalizacji transakcji. W 2023 roku spółka spodziewa się zarówno wzrostu zysku operacyjnego (EBITDA), jak i wolumenu zysku przypadającego na jedną akcję (EPS).

Corteva wprowadza na polski rynek nowe odmiany kukurydzy i słonecznika na sezon 2023

Aby przestawić dodatkowe szczegóły dotyczące transakcji i strategii rozwoju produktów biologicznych, firma zorganizuje transmisję internetową na żywo w poniedziałek, 5 grudnia, między 11:00 a 11:30 czasu wschodniego. Rejestracje są otwarte na stronie https://investors.corteva.com/ w zakładce Wydarzenia i prezentacje (Events & Presentations). Na stronie tej transmisja będzie dostępna cały dzień w formie powtórki.

Doradcą finansowym Corteva jest Evercore, a doradcami finansowymi Stoller Group są J.P. Morgan Securities LLC i Piper Sandler. Doradcą prawnym Stoller Group jest Latham & Watkins.

Źródło i fot.: Corteva Agriscience

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics