Czołowe zderzenie golfa z ciągnikiem

Jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie, nie tylko dla samych kierujących, ale dla innych uczestników ruchu drogowego. Niestety mimo wielu policyjnych apeli o rozwagę i odpowiedzialność są osoby, które ryzykują własne życie i innych. O braku pobłażliwości dla takich zachowań przekonał się nietrzeźwy mężczyzna, który spowodował kolizję.

Wczoraj po godzinie 16.00 w Gązwie doszło do zdarzenia drogowego. Tam kierowca osobowego golfa jechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo ciągnikiem rolniczym.

W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Kierowca ciągnika był trzeźwy. Jednak kierujący golfem nie mógł pochwalić się takim wynikiem. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się też, że nie miał przy sobie prawa jazdy oraz aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia na pojazd i ważnych badań technicznych. Aktualnego badania technicznego nie miał i ciągnik.

Śmiertelne zderzenie Mazdy z traktorem

Teraz kierujący osobówką poniesie odpowiedzialność za popełnienie wykroczeń, jak i przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Źródło i fot.: KPP Mrągowo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here