Deutz-Fahr 5D TTV: maksymalna uniwersalność dzięki zaawansowanej technologii

Modele DEUTZ-FAHR Serii 5D TTV to prawdopodobnie najbardziej zaawansowana technologicznie gama wielozadaniowych, kompaktowych ciągników dostępnych na rynku.

Dzięki bogatej ofercie dostępnych specyfikacji wyposażenia, modele 5D TTV doskonale sprawdzają się w zarówno w pracach polowych, w sadach i winnicach, jak również w przedsiębiorstwach komunalnych. Na etapie projektowania przyjęto założenie o maksymalnych osiągach, komforcie, bezpieczeństwie i uniwersalności.

OSIĄGI:

Gama modeli 5D TTV została wyposażona w 3- i 4-cylindrowe silniki FARMotion, znane z niskiego zużycia paliwa i dobrych osiągów w pracach rolniczych. Do spełnienia wymogów normy emisji spalin Stage IIIB wykorzystano bezobsługowy katalizator DOC. Seria 5D TTV nie potrzebuje płynu AdBlue. Modele z silnikami o mocy 90 i 100 KM dostępne są zarówno z silnikiem 3- jak i 4-cylindrowym. Topowy model 5110.4D TTV wyposażono w 4-cylindrową jednostkę napędową, generującą moc 113 KM oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 435 Nm.

Układ napędowy TTV zaprojektowany i wyprodukowany w całości przez koncern SDF, gwarantuje bardzo wysoki poziom komfortu. Dzięki innowacyjnej konstrukcji, nowa skrzynia TTV, która w określonych warunkach przekazuje do 100% momentu na koła poprzez przekładnię mechaniczną, zapewnia dobre własności trakcyjne i dużą siłę uciągu. Ciągnik porusza się z maksymalną prędkością 40 km/h przy obrotach silnika na poziomie 1730 obr./min. Operator ma do dyspozycji dwie pamięci prędkości jazdy.

Nowe modele 5D TTV w standardzie wyposażone są w 3 prędkości WOM tylnego (540/540E/1000) oraz wymienne końcówki wałka. Napęd wałka sterowany jest elektrohydraulicznie za pomocą przycisku na podłokietniku MaxCom lub przyciskami na błotnikach kabiny. Start wałka jest modulowany, co zabezpiecza maszyny przed uszkodzeniem. Elektroniczny podnośnik tylny w wersji Standard oferuje udźwig wynoszący 4310 kg. Amortyzacja ramion podnośnika zwiększa komfort jazdy. Opcjonalny podnośnik przedni oferuje udźwig 2880 kg. Dostępne opcje wyposażenia obejmują także przedni WOM oraz tylny WOM synchro.

Do obsługi wymagających maszyn, modele 5D TTV mogą być wyposażone w pompę układu hydraulicznego Load-Sensing o zmiennej wydajności do 100l/min (maksymalna wydajność pompy już przy 1850 obr./min). Jeśli ciągnik nie będzie obsługiwał tak rozbudowanych maszyn, dostępna jest pompa o stałej wydajności 84 l/min. Olej podawany jest do maksymalnie 5 obwodów układu hydraulicznego, które posiadają regulację czasu i wydatku oleju. Dodatkowo, wyposażenie może obejmować do 3 obwodów montowanych przy słupku kabiny z przodu, duplikowanych z tyłu. Niezależnie od wybranej pompy i konfiguracji obwodów, ciągniki zawsze posiadają niezależną, dedykowaną pompę o wydajności 42 l/min do zasilania układu kierowniczego. Zapewnia to komfortowe i łatwe sterowanie nawet przy niskich obrotach silnika.

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO:

Kabina operatora oferuje komfort dostępny dotychczas w topowych modelach ciągników rolniczych. Konstrukcja 4-słupkowa gwarantuje doskonałą widoczność. Klimatyzacja, układ amortyzacji na hydraulicznych silent-blockach i fotel na zawieszeniu pneumatycznym zapewniają duża wygodę. Opcjonalnie, kabina może być wyposażona w układ filtracji kategorii 4, zabezpieczający operatora przed środkami ochrony roślin stosowanymi na przykład przy opryskach. Wyposażenie modeli 5D TTV obejmuje także radio z Bluetooth, unoszoną tylną część dachu oraz schowki i uchwyty.

Sprzedaż ciągników – kolejny miesiąc ze spadkiem

Podłokietnik MaxCom jest rozwiązaniem wyjątkowym w tego rodzaju ciągnikach, dostępnych obecnie na rynku. Posiada joystick wielofunkcyjny MaxCom, joystick do sterowania układem hydraulicznym. Ciągnik oferuje też możliwość programowania przycisków. Dzięki temu, nawet najbardziej wymagające prace mogą być wykonywane łatwo i wygodnie. Dzięki temu, że przełączniki do sterowania podnośnikiem tylnym oraz obwodami hydrauliki umieszczono obok siebie w jednej linii, mogą być one sterowane przy użyciu dłoni, bez jej odrywania od podłokietnika. Wszystkie przyrządy sterownicze zostały oznaczone kolorami według schematu stosowanego w innych modelach ciągnikach Deutz-Fahr.

Modele 5D TTV oferują wysoki poziom komfortu: już w standardzie posiadają układ hamulcowy na 4 koła, hydrauliczny hamulec postojowy oraz funkcję PowerZero. Dzięki PowerZero operator może zatrzymać traktor i jeśli wybrany jest kierunek jazdy – układ napędowy utrzymuje ciągnik po zatrzymaniu.

Układ niezależnej amortyzacji kół przedniej osi 5D TTV zapewnia dużą stabilność ciągnika i najwyższy komfort jazdy. System posiada funkcję poziomowania, amortyzacji adaptacyjnej oraz funkcje: Anti-Dive i Anti-Roll. Wszystko to dla zwiększenia bezpieczeństwa aktywnego i komfortu w trakcie jazdy. System automatycznego sterowania napędem na 4 koła i blokady mechanizmów różnicowych SmartTraction, gwarantuje utrzymanie najwyższej trakcji w każdych warunkach terenowych.

UNIWERSALNOŚĆ:

Modele Serii 5D TTV wyznaczają standardy w klasie ciągników kompaktowych w zakresie precyzji prowadzenia oraz innowacyjności rozwiązań. W standardzie ciągniki posiadają funkcję Comfortip automatyzującą czynności wykonywane na uwrociach. Oferta opcjonalnego wyposażenia obejmuje ISOBUS, systemy rolnictwa precyzyjnego i iMonitor3 ze sterowaniem maksymalnie 200 sekcjami. Rozbudowany układ hydrauliczny z elektrozaworami i dystrybutorami montowanymi po dwóch stronach kabiny pozwala na obsługę nawet skomplikowanych maszyn. Opcjonalne oświetlenie LED doskonale sprawdza się w pracach wykonywanych w nocy.

Aby umożliwić modelom 5D TTV wykonywanie prac w wąskich rzędach sadów, są one dostępne z podnośnikiem tylnym w wersji Kompakt oraz wąskimi kołami, dzięki czemu szerokość zewnętrzna może wynosić zaledwie 1,75 metra.

Nowe modele 5D TTV poszerzają gamę ciągników marki DEUTZ-FAHR oferowanych z silnikami o mocy w klasie do 110 KM, jednocześnie wyznaczając nowe standardy w zakresie osiągów, komfortu, bezpieczeństwa i uniwersalności.

Źródło i fot.: DEUTZ-FAHR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Gospodarstwo zrównoważone w praktyce
08:16
Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,170FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,355ObserwującyObserwuj
5,470SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE