Dobre prognozy dla hodowców świń. Ceny będą rosły

Niskie temperatury powietrza nie stwarzają korzystnych warunków do wzrostu cen skupu żywca wieprzowego w krajach unijnych. Zapasy wieprzowiny w zakładach mięsnych są na niskim poziomie, ale handel nie wysyła wystarczająco silnych impulsów popytowych, zachęcających do zwiększania ubojów. W rezultacie w kluczowych krajach produkujących najwięcej wieprzowiny w UE takich jak Niemcy, Hiszpania, Dania, Francja i Holandia, rynek pozostał stabilny i zrównoważony.

Dobre prognozy dla hodowców świń. Ceny będą rosły

W Niemczech cena skupu tuczników utrzymuje się na poziomie 2,20 €/kg (wbc) od wielu tygodni. Hodowcy liczą na kolejne wzrosty cen po nadejściu wyższych temperatur. Oczekiwania przetwórców są odmienne, którzy uważają, że obecny poziom cen skupu jest za wysoki.

Żywiec wieprzowy: na krajowym rynku widać ożywienie

Na rynku krajowym rynku ostatnie dwa tygodnie przyniosły wyraźne ożywienie. Pomimo stagnacji na rynku niemieckim, krajowe skupu podniosły cenę o około 50 gr/kg wagi poubojowej. Z przeliczenia ceny niemieckiej po kursie euro 4,28 można wnioskować o opłacalnym imporcie żywca i tusz do Polski i próbie zmniejszenia dzielącego dystansu cenowego oba kraje. Wynika z tego, że w krótkim horyzoncie czasowym możliwości dalszego wzrostu cen w krajowych skupach mogą być ograniczone.

A. Dargiewicz | POLPIG

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics