Dom spłonął od uderzenia pioruna. Mieszkańcy zbierają na naprawę

W dniu 18 czerwca dom w Ciszycy został zniszczony przez pożar, który wywołało uderzenie pioruna podczas burzy. Kobieta mieszka tam z dwiema córkami, 16-letnią i 8-letnią.

Dom spłonął od uderzenia pioruna. Mieszkańcy zbierają na naprawę.

Pożar zniszczył dom w ogromnym stopniu – konieczna będzie wymiana dachu i kapitalny remont pomieszczeń mieszkalnych. To, czego nie zniszczył ogień, zostało uszkodzone przez wodę używaną do gaszenia pożaru.

Na szczęście w chwili zdarzenia dziewczynek nie było w domu, dzięki czemu uniknęły jeszcze większej traumy. Kobieta zdołała się bezpiecznie ewakuować. Sytuacja jest jednak kryzysowa. Kobiety straciły miejsce do życia oraz część rzeczy, a także spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Tymczasowe schronienie zaoferowali sąsiedzi, ale głównym celem i największym marzeniem mieszkańców jest jak najszybsza odbudowa domu i powrót do niego. Powrót do normalności będzie jednak wiązał się z ogromnymi kosztami, które przekraczają możliwości finansowe mieszkańców.

Pod adresem https://szczytny-cel.pl została stworzona zbiórka na odbudowę domu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

GIS wycofuje popularne płatki owsiane. Nie spożywaj tego produktu

W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono obecność glutenu w płatkach owsianych bezglutenowych RADIX-BIS. GIS wydał ostrzeżenie publiczne. Spożycie produktu przez osoby z...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics