Doskonałe i sprawdzone odmiany kukurydzy od Lidea Seeds

Marka Lidea powstała dzięki połączeniu starań dwóch uznanych hodowców nasion – Euralis i Caussade. Wykorzystanie różnych doświadczeń umożliwiło im zrewolucjonizowanie rynku nasiennego.

Doskonałe i sprawdzone odmiany kukurydzy od Lidea Seeds
Doskonałe i sprawdzone odmiany kukurydzy od Lidea Seeds

W ostatnich latach zaobserwowano wzrost zasiewów kukurydzy, z czego ok. 60% to uprawa na ziarno. Dlatego, aby zaoferować rolnikom doskonałe odmiany kukurydzy zapewniające najlepszą opłacalność, hodowcy Lidea Seeds wprowadzili na rynek kukurydzę ziarnową Tropical Dent.

Co wyróżnia odmiany kukurydzy Tropical Dent?

Kukurydza Tropical Dent to przede wszystkim wysokie i stabilne plonowanie, które można zawdzięczać unikalnej genetyce roślin. Hodowcy Lidea Seeds odkryli bowiem nowe źródło genetyki, które zapewnia silny efekt heterozji i dużą zmienność genetyczną. Takie założenie stanowi podstawę hodowli odmian kukurydzy ziarnowej Tropical Dent.

Warto zaznaczyć, że produkty Lidea są dopasowane do uprawy w każdych warunkach klimatyczno-glebowych. A przydatność danej odmiany do warunków obecnych na polu można sprawdzić za pomocą narzędzia Yield Profile.

Odmiany kukurydzy na ziarno Tropical Dent w czołówce rankingów

Odmiany kukurydzy Lidea wyróżniają się w wielu badaniach COBORU. Przyjrzyjmy się zatem najnowszym rekordzistom odmian przeznaczonych na ziarno.

  • ES Hattrick to numer 1 w badaniach porejestrowych z 2020 r. To odmiana kukurydzy zaliczana do grupy średnio późnych (FAO 260) z plonowaniem na poziomie 135,3 dt/ha (106% wzorca). Uzyskane ziarno może zostać wykorzystane do produkcji bioetanolu (średnia wydajność alkoholu – 43,3 dm3/100 kg ziarna). Ziarno jest głęboko osadzone i łatwo się omłaca. Kukurydza ES Hattrick bardzo dobrze sprawdzi się na stanowiskach słabych i średnich, a ponadto spisze się na stanowiskach dobrych. Doskonale poradzi sobie również z warunkami stresowymi wynikającymi z braku opadów. ES Hattrick to bardzo dobra zdrowotność i najwyższa odporność na wyleganie aż do zbioru.
  • ES Perspective to także numer 1 w badaniach porejestrowych 2020, tym razem w grupie odmian średnio wczesnych (FAO 240). Kukurydza ES Perspective przeznaczona jest do uprawy na ziarno i bioetanol, w różnych (też zmiennych) warunkach. Osiąga plony w wysokości 123,1 dt/ha (103% wzorca). Średnia wydajność alkoholu wynosi 42,3 dm3/100 kg ziarna. Wysoki poziom bielma mączystego w ziarnie sprawia, że ES Perspective najszybciej wśród tej grupy wczesności oddaje wodę w końcowym okresie wegetacji oraz w czasie suszenia. Charakteryzuje się doskonałym wigorem roślin na początku ich wzrostu oraz zdrowotnością zarówno łodygi, jak i kolby. Kukurydza ES Perspective to wysokie i stabilne plonowanie nawet w warunkach niedoboru wody i wysokich temperatur.
  • ES Yakari zajmuje 1. miejsce w badaniach porejestrowych z 2019 r. w grupie wczesnej (FAO 210–220). Odmiana kukurydzy ES Yakari uzyskała najwyższy plon w swojej grupie – 119,6 dt/ha (103% wzorca). Ma doskonały profil agronomiczny. Charakteryzuje się bardzo dobrym wigorem wiosennym oraz zdrowotnością roślin i ziarna. Ziarno ES Yakari jest głęboko umieszczone, łatwo się omłaca oraz szybko oddaje wodę. Może zostać przeznaczone również do produkcji bioetanolu. Średnia wydajność alkoholu – 43,1 dm3/100 kg ziarna.

Odmiany kukurydzy Tropical Dent od Lidea to gwarancja opłacalności uprawy kukurydzy na najwyższym poziomie. Pełna oferta odmian dostępna jest na stronie https://lidea-seeds.pl/tropical-dent.

Źródło: Lidea Seeds

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Płatności w ramach ekoschematów obszarowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) na 5 marca 2024 r. zaplanowała realizację przyznanych rolnikom płatności w ramach ekoschematów obszarowych w kampanii 2023 r. Agencja...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics