Drewniana stodoła poszła z dymem. Z pożarem walczyło ponad 50 strażaków

28 grudnia o godzinie 17.06 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz z najbliższych jednostek OSP zadysponowane zostały do pożaru w Olszanie. W jednym z gospodarstw płonęła stodoła. 

Drewniana stodoła poszła z dymem. Z pożarem walczyło ponad 50 strażaków. Fot. KMP PSP w Nowym Sączu

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w całości objęty pożarem był drewniany budynek gospodarczy. W bliskim sąsiedztwie znajdowały się dwa budynki mieszkalne oraz murowany budynek gospodarczy. W wyniku pożaru zagrożony był jednorodzinny budynek mieszkalny z instalacją fotowoltaiczną usytuowaną na dachu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w obronie na zagrożony budynek oraz w natarciu na palący się budynek gospodarczy. Zbudowano zasilanie wodne z pobliskiego potoku. Oświetlono miejsce zdarzenia.

Drewniana stodoła poszła z dymem. Z pożarem walczyło ponad 50 strażaków. Fot. KMP PSP w Nowym Sączu

10 zastępów i 55 strażaków walczyło z ogniem

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych. W celu sprawniejszego rozebrania nadpalonej konstrukcji drewnianego budynku gospodarczego zadysponowano na miejsce pożaru koparkę. W trakcie prac rozbiórkowych przegrzebywano palącą się słomę oraz siano, a następnie przelewano je wodą. Uszkodzoną konstrukcję, pocięto na mniejsze części, złożono w bezpieczne miejsce i przelano wodą. Po ugaszeniu pożaru, całe pogorzelisko jeszcze raz sprawdzono i przegrzebano. Wszystkie budynki zagrożone pożarem sprawdzono kamerą termowizyjną.

Ciągnikiem rolniczym wymusił pierwszeństwo. Dziecko trafiło do szpitala

Po wykluczeniu zagrożenia działania strażaków trwające cztery godziny zakończono. Działania ratowniczo-gaśnicze prowadziło 10 zastępów i 55 strażaków. Przyczyna pożaru jest nieustalona.

Źródło i fot.: Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

xFarm Technologies stawia na rolnictwo zrównoważone

Nowym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności została firma xFarm Technologies działająca w sektorze cyfryzacji agrobiznesu, która dostarcza rozwiązania wspierające rolników w optymalizacji zasobów, oszczędzaniu czasu i pieniędzy...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics